Β ΕΘΝΙΚΗ: Τρίτη ήττα για το μπάσκετ του ΟΦΗ σε 4 ματς

clock 18:17 | 27/10/2019

Tην τρίτη του ήττα σε τέσσερις αγώνες στη Β' Εθνική μπάσκετ, γνώρισε σήμερα ο ΟΦΗ στην Αταλάντη από τον Λοκρό με 82-69.
Η ομάδα του Βασίλη Ράλλη, έχασε την επαφή με το σκορ, μετά το πρώτο δεκάλεπτο και δεν κατάφερε να επιστρέψει στο παιχνίδι.

"Δεν είχαμε καθόλου συγκέντρωση, χάσαμε τριάντα λεπτά. Δεν πρέπει να βρούμε δικαιολογίες, πρέπει να δουλέψουμε πολύ διότι είναι διαφορετική κατηγορία. Πρέπει σιγά σιγά να βρούμε τις νίκες που πρέπει, να βρούμε στα εκτός έδρας έναν διαφορετικό εαυτό. Σήμερα δυστυχώς δεν τα καταφέραμε", τόνισε ο προπονητής του ΟΦΗ μετά το ματς.

Τα 10λεπτα: 25-21, 49-35, 68-51, 82-69
ΛΟΚΡΟΣ (Ζαρονικόλας): Ανδρέου, Μάρκου 3 (1), Φωτιτζόγλου 10 (2), Παπαπέτρος 8 (2), Καρασταθής, Μπολμάτης, Μάτος Αν. 33 (4), Μάτος Αγ. 7 (1), Πάππος 4, Ψάλτου 17
ΟΦΗ (Ράλλης): Μποχωρίδης 16 (2), Κριθινάκης 3 (1), Τσερκιτζόγλου 3, Καραδολάμης 7 (2), Αγαπιάδης 12 (1), Τασιούδης 5 (1), Πετράκης 17, Μπουμπάρης 4, Πάλλης 2