Κ17: Ο Ολυμπιακός 5-2 τον ΟΦΗ

clock 18:58 | 30/10/2019

Τη νίκη στην έδρα του ΟΦΗ πανηγύρισε η Κ17 του Ολυμπιακού με 5-2. Οι του ΟΦΗ ξεκίνησαν καλύτερα την αναμέτρηση και μόλις στο 9' πήραν το προβάδισμα.
Η απάντηση των «ερυθρόλευκων» ήρθε στο 24' με αυτογκόλ, ωστόσο οι «ασπρόμαυροι» κατάφεραν να πάρουν και πάλι κεφάλι στο σκορ πέντε λεπτά πριν το τέλος του πρώτου μέρους.
Η ομάδα του Δημήτρη Μαυρογενίδη ξεκίνησε την αντεπίθεση της στο δεύτερο ημίχρονο με τον Σταμούλη στο 48' να ισοφαρίζει σε 2-2.
Επτά λεπτά μετά ο Συρμής έβαλε για πρώτη φορά σε θέση οδηγού τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι έκαναν το 4-2 χάρη σε γκολ του Χρήστου στο 70'. Δώδεκα λεπτά αργότερα ο Χρονακόπουλος διαμόρφωσε το τελικό 5-2.
Με αυτή τους νίκη οι Πειραιώτες μείωσαν στο -3 την απόσταση τους από τον πρωτοπόρο Αστέρα Τρίπολης.

ΟΦΗ: Μακατουνάκης, Βασιλάκης, Χνάρης, Σμπώκος, Γωνιωτάκης (78’ Βιτώρος), Λέλεκας (67’ Αμανάκης), Φωτιάδης, Καφούσης (78’ Μπέης), Θεοδοσουλάκης, Χαλκιαδάκης (46’ Αποστολάκης), Κορνηλάκης (56’ Γεωργαλής)

Ολυμπιακός (Μαυρογενίδης): Γραμματικάκης, Φρέρης, Λιοφάγος, Γιαλεδάκης, Δούμας, Πάστρας, Κίτσος (Σπυριδάκης 67’), Κασέμι (Χρήστου 60’), Σταμούλης (Χρονακόπουλος 60’), Συρμής (Ποιμενίδης 75’), Λιάτσος (Παπακωνσταντίνου 75’).