Η Μπαρτσελόνα έμεινε στην κορυφή με ανατροπή

clock 16:42 | 23/11/2019

H Μπαρτσελόνα με αρκετή δόση τύχης απέδρασε 2-1 από την έδρα της Λεγκανές και ξέφυγε προσωρινά 3 βαθμούς από τη Ρεάλ Μαδρίτης στην κορυφή της βαθμολογίας.

Έτσι, η ομάδα του Βαλβέρδε πανηγύρισε τη 2η συνεχόμενη νίκη της και .

Αντιθέτως, η Λεγκανές με την οποία αγωνίστηκε 90 λεπτά ο Δημήτρης Σιόβας, απέτυχε για 4η σερί αγωνιστική να γευτεί τη νίκη και παραμένει ουραγός.

Στα άλλα ματς... Μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι η Λεβάντε επικράτησε της Μαγιόρκα με σκορ 2-1 και οι νησιώτες παρέμειναν κοντά στην επικίνδυνη ζώνη. Το δεύτερο ημίχρονο είχε τα πάντα και πολύ περισσότερο είχε ένα δραματικό φινάλε με τις δύο ομάδες να τα δίνουν όλα για τη νίκη.

Η Λεβάντε αν και προηγήθηκε στο 52’ με τον Μάρτι δέχτηκε την ισοφάριση από τον Ροντρίγκες, αλλά στο 73’ ο Ροτσίνα την έβαλε μπροστά στο σκορ. Στο 86’ ωστόσο η Λεβάντε έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Καμπάνα και στην τελευταία φάση του αγώνα η Μαγιόρκα πήγε να κλέψει τον βαθμό, αλλά την σταμάτησε το οριζόντιο δοκάρι.