Γ΄ Εθνική: Ισοπαλία ΑΟΑΝ,παρελθόν ο Σκύβαλος

clock 19:17 | 18/12/2022

Για ένα ακόμη παιχνίδι Γ Εθνικής ο ΑΟΑΝ έμεινε μακριά από τη νίκη (παρότι προηγήθηκε). Το ισόπαλο 1-1 σφράγισε τις προσπάθειές του στην εντός έδρας αναμέτρηση με την Αγία Παρασκευή.

Ο ΑΟΑΝ προηγήθηκε στο 18ο λεπτό όταν από τη σέντρα του Μποτέ, ο Μανώλης Φουκαράκης με κεφαλιά άνοιξε το σκορ (1-0). Προσπάθησαν να φέρουν το ματς στα ίσια οι φιλοξενούμενοι με τα σουτ του Κραψίτη στο 24ο και στο 27ο λεπτό, αλλά το πρώτο ήταν άστοχο και το δεύτερο “σταμάτησε” στον Γιαγκιόζη.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρος (49′) η Αγία Παρασκευή έφθασε στην ισοφάριση (1-1). Ο Γιάννης Μπουτσικάρης εκτέλεσε φάουλ και ο Γιώργος Κατσέρης έστειλε τη μπάλα -με κεφαλιά- στα δίχτυα του Γιαγκιόζη.

Η νέα ισοπαλία του ΑΟΑΝ οδήγησε τη διοίκηση της ομάδας στο "διαζύγιο" με τον προπονητή Μανώλη Σκύβαλο.