Β Εθνική μπάσκετ: Νικηφόρα πρεμιέρα για ΟΦΗ και Αναγέννηση Αρκαλοχωρίου

ΟΦΗ
 clock 19:16 | 07/10/2023

Με το δεξί μπήκαν στο πρωτάθλημα μπάσκετ της Β Εθνικής, ΟΦΗ και Αναγέννηση Αρκαλοχωρίου.

Ο ΟΦΗ αν και ξεκινησε εντυπωσιακά και προηγήθηκε με 21 πόντους ζορίστηκε στο τελος για να κερδίσει με 88-83 το Αιγάλεω.

Ο ΟΦΗ που προηγήθηκε με 42-21 λίγο πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου είδε το Αιγάλεω να κάνει στα υπόλοιπα 23 λεπτά επιμέρους σκορ 62-46 ωστόσο με ψύχραιμες επιλογές ήρθε το πρώτο ροζ φύλλο αγώνα της χρονιάς.

Τα 10λεπτα: 29-15, 47-35, 66-57, 88-83

Με το δεξί και η Αναγέννηση

Με… φόρα μπήκε η Αναγέννηση στην National League 1 πανηγυρίζοντας μια ιστορική νίκη εκτός έδρας στο Παγκράτι. Η ομάδα μας έκανε το 1-0 στην παρθενική της εμφάνιση στην Β Εθνική επικρατώντας της ομώνυμης ομάδας 81-61.

Κύπελλο Ελλάδας: Πέρασαν Βόλος, Κηφισιά και Πανσερραϊκός

ΟΦΗ-Νταμπράουσκας: «Όταν κερδίζουμε πάμε να πάρουμε το πρωτάθλημα και όταν χάνουμε, πάμε να υποβιβαστούμε»