Νίκη ο ΟΦΗ με Αγροτικό Αστέρα

clock 16:58 | 08/04/2017

Ο ΟΦΗ έκανε όλη τη δουλειά με τον Αγροτικό Αστέρα, στο πρώτο ημίχρονο, καθώς στο πρώτο 45λεπτο έβαλε και τα τέσσερα γκολ, ενώ στην επανάλληψη έκανε συντήρηση δυνάμεων, μια και ακολουθεί για τον ΟΦΗ, παιχνίδι την προσεχή Τετάρτη στις Σέρρες.

Ο ΟΦΗ πέτυχε την 9η νίκη του στα τελευταία 10 ματς και γενικά έδειξε σαν ομάδα ότι είναι σε πολύ καλό φεγγάρι.

Θα πρέπει να σημειωθεί ότι ο ΟΦΗ αγωνίστηκε χωρίς δυο βασικά και σημαντικά στελέχη του, τον Βουό και τον Μπόατεγκ, ωστόσο οι παίκτες που αγωνίστηκαν κάλυψαν και με το παραπάνω τα κενά.

Ο ΟΦΗ του πρώτου 45λεπτου, μετέτρεψε σε παράσταση για ένα ρόλο το παιχνίδι, καθώς περιόρισε σε ρόλο κομπάρσου τον αντίπαλο του.

​Είναι χαρακτηριστικό ότι στο 20' ο ΟΦΗ, είχε κάνει το σκορ ήδη 3-0, με τους Πάγκαλο (4'), Μάνο (18') και Μητρόπουλο (20') να έχουν σκοράρει τρείς φορές για την κρητική ομάδα, με ωραίες συνδιαστικές ενέργειες.

Το...κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Πάγκαλος στο 42' με δεύτερο προσωπικό γκολ.

​Στην επανάληψη, ο Νίκος Παπαδόπουλος, έδωσε χρόνο συμμεροχής και στους Χίσι, Βρεττό, Μπουρσέλη, για να τους έχει "ζεστούς" στα επόμενα παιχνίδια.

Να σημειωθεί ότι σε μια ενέργεια με πολλά μηνύματα οι παίκτες του ΟΦΗ, αφιέρωσαν τη νίκη στο Μανώλη Φαζό, ο οποίος υπέστη ρήξη χιαστών και χάνει το υπόλοιπο της χρονιάς.

​Μετά το πρώτο γκολ, οι παίκτες του ΟΦΗ, σήκωσαν μια φανέλα με το όνομα του Φαζού, ο οποίος στάθηκε άτυχος.

Διαιτητής: Κοσικίδης ( Αθήνας)

ΟΦΗ (Ν. Παπαδόπουλος): Στρέζος, Παντίδος, Νάστος, Μιλοσάβλιεφ (71' Μπουρσέλης), Χαντί (84' Βρεττός), Μάνος, Πάγκαλος, Κομεσίδης, Κιάσσος, Βαλλιάνος, Μητρόπουλος (64' Χίσι).
Αναπληρωματικοί: Δερμιτζάκης, Κώτσιος, Πουρτουλίδης, Βρεττός, Μπουρσέλης, Χίζι, Όγκμποε.

Αγροτικός Αστέρας (Ν. Καραπετάκης): Γουναρίδης, Αργυρίου, Γκότοβος, Μπουτζίκος, Ουνγιαλίδης (63' Γκέκας), Κουκόλης, Τάι (46' Μέρτοβιτς), Τεγούσης, Χατζής, Τριανταφυλλάκος (69' Γκέσιος), Φελίπε.
Αναπληρωματικοί: Κάμπας, Βαφέας, Έππας, Γκέσιος, Μέρντοβιτς, Γκέκας, Πάλλας.