Αθλητικά

Διαβάστε επίσης

Super League: Συνέχεια σήμερα με πέντε ματς

super_league.jpg

Με 5 παιχνίδια συνεχίζεται σήμερα Κυριακή η 24η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League. Αναλυτικα το πρόγραμμα και η βαθμολογία
Σάββατο 9 Μαρτίου 2019
Ξάνθη – Αστέρας Τρίπολης 0-0
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός 0-0

Κυριακή 10 Μαρτίου 2019
15:00 ΑΕΛ – Λεβαδειακός
16:00 Απόλλων Σμύρνης – ΟΦΗ
17:15 ΠΑΟΚ – Ατρόμητος
19:00 Λαμία – ΠΑΣ Γιάννινα
19:30 Ολυμπιακός – Άρης

Καθαρά Δευτέρα 11 Μαρτίου 2019
19:00 Παναιτωλικός – Πανιώνιος

Βαθμολογία
1. ΠΑΟΚ 61*
2. Ολυμπιακός 54
3. ΑΕΚ 44*
4. Ατρόμητος 43
5. Άρης 37
6. Παναθηναϊκός 32*
7. Παναιτωλικός 30
8. Ξάνθη 29
9. Λαμία 28
10. Πανιώνιος 26
11. Αστέρας Τρίπολης 26
12. ΑΕΛ 23
13. ΠΑΣ Γιάννινα 21
14. Λεβαδειακός 20
15. ΟΦΗ 18
16. Απόλλων Σμύρνης 9
*Ο Παναθηναϊκός ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς, ο ΠΑΟΚ με -2 και από την ΑΕΚ αφαιρέθηκαν 3 βαθμοί. 

Η επόμενη 25η αγωνιστική
Σάββατο 16 Μαρτίου 2019
17:15 Αστέρας Τρίπολης – Λαμία
19:00 Παναιτωλικός – ΠΑΟΚ
19:30 ΠΑΣ Γιάννινα – ΑΕΛ

Κυριακή 17 Μαρτίου 2019
15:00 ΟΦΗ – Λεβαδειακός
16:00 Ατρόμητος – ΑΕΚ
19:00 Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός
19:30 Πανιώνιος – Ξάνθη

Δευτέρα 18 Μαρτίου 2019
19:00 Άρης – Απόλλων Σμύρνης

Αθλητικά

Super league 2 : Ολο το πρόγραμμα των πλέι οφ και πλέι άουτ- Μ Τετάρτη αρχίζουν

ergo2.jpg

Η πρεμιέρα των πλέι οφ της Super league 2 οποία είναι προγραμματισμένη για τη Μεγάλη Τετάρτη 28 Απριλίου.

O Εργοτέλης θα παίξει 2 ματς στο Παγκρήτιο, με Διαγόρα και Χανιά και τα υπόλοιπα εκτός έδρας. Την 3η αγωνιστική το κρητικό ντέρμπι (9 Μαίου) ανάμεσα σε Εργοτέλη και Χανιά.

Θυμίζουμε ότι ο πρώτος ανεβαίνει απ ευθείας και ο 2ος παίζει αγώνα μπαράζ με τον πρότελευταίο της Superleague.

Αναλυτικότερα το πρόγραμμα έχει ως εξής:

• 1η αγωνιστική
Μεγάλη Τετάρτη 28 Απριλίου
Ιωνικός-Λεβαδειακός
Ξάνθη-Χανιά
Εργοτέλης-Διαγόρας

 

• 2η αγωνιστική
Τετάρτη 5 Μαΐου
Χανιά-Ιωνικός
Διαγόρας-Ξάνθη
Λεβαδειακός-Εργοτέλης

• 3η αγωνιστική
Κυριακή 9 Μαΐου
Ιωνικός-Ξάνθη
Λεβαδειακός-Διαγόρας
Εργοτέλης-Χανιά

• 4η αγωνιστική
Κυριακή 16 Μαΐου
Διαγόρας-Ιωνικός
Ξάνθη-Εργοτέλης
Λεβαδειακός-Χανιά

• 5η αγωνιστική
Τετάρτη 19 Μαΐου
Ιωνικός-Εργοτέλης
Ξάνθη-Λεβαδειακός
Χανιά-Διαγόρας

Δείτε πώς διαμορφώνεται το πρόγραμμα για τις 5 αγωνιστικές των πλέι άουτ στην Σούπερ Λιγκ 2 μετά το τέλος της κανονικής περιόδου.

Η πρεμιέρα -όπως και στα πλέι οφ- θα σημάνει τη Μεγάλη Τετάρτη .Θα υποβιβαστούν δύο ομάδες, η μια απ ευθείας και η άλλη μέσα από αγώνα μπαράζ.

Ακολουθεί το πρόγραμμα των 5 αγωνιστικών.

• 1η αγωνιστική
Μεγάλη Τετάρτη 28 Απριλίου
Παναχαϊκή-Απόλλων Λάρισας
Τρίκαλα-Καραϊσκάκης
Δόξα Δράμας-ΟΦΙ

 

• 2η αγωνιστική
Τετάρτη 5 Μαΐου
Καραϊσκάκης-Παναχαϊκή
ΟΦΙ-Τρίκαλα
Απόλλων Λάρισας-Δόξα Δράμας

• 3η αγωνιστική
Κυριακή 9 Μαΐου
Παναχαϊκή-Τρίκαλα
Απόλλων Λάρισας-ΟΦΙ
Δόξα Δράμας-Καραϊσκάκης

• 4η αγωνιστική
Κυριακή 16 Μαΐου
ΟΦΙ-Παναχαϊκή
Τρίκαλα-Δόξα Δράμας
Απόλλων Λάρισας-Καραϊσκάκης

• 5η αγωνιστική
Τετάρτη 19 Μαΐου
Παναχαϊκή-Δόξα Δράμας
Τρίκαλα-Απόλλων Λάρισας
Καραϊσκάκης-ΟΦΙ

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

European Super League: Ανακοίνωση για... αναβολή των σχεδίων

European Super League: Οι αντιδράσεις κλονίζουν τη νέα διοργάνωση-όλο το χρονικό