Νταμπράουσκας: «Η νίκη αφιερωμένη στους οπαδούς μας»

ntampraouskas
 clock 19:40 | 09/01/2023

Ιδιαίτερα ικανοποιημένος ήταν ο προπονητής του ΟΦΗ, Βάλντας Νταμπράουσκας, από την εμφάνιση των παικτών του και τη νίκη με 4-0 επί του Παναιτωλικού στο Αγρίνιο για την 17η αγωνιστική της Super League.

Σε δηλώσεις του, τόνισε:

«Πιστεύω πως στο πρώτο ημίχρονο στην αρχή ήμασταν πολύ καλοί. Μετά το γκολ δεν ήμασταν η καλύτερη ομάδα στο γήπεδο. Στο δεύτερο μισό του πρώτου ημιχρόνου δε ήμασταν καλοί, είχε ευκαιρίες ο Παναιτωλικός και αν σκόραρε δεν ξέρω τι κατάληξη θα είχε το ματς. Το πιο χαρούμενο κομμάτι είναι η αντίδραση των παικτών μου μετά το ημίχρονο.

Αυτό που βλέπω και είμαι χαρούμενος είναι το ξεκίνημα που είχαν οι παίκτες μου στο δεύτερο ημίχρονο με το οποίο σκοράραμε και πήραμε τη νίκη. Είμαστε χαρούμενοι για τους τρεις βαθμούς και θέλουμε να τους αφιερώσουμε στους οπαδούς του ΟΦΗ γιατί ξέρουμε πόσο καιρό περιμένουν αυτή τη νίκη».

Συγγνώμη από τον κόσμο ζήτησε ο προπονητής του Παναιτωλικού, Γιάννης Αναστασίου, μετά την ήττα της ομάδας του . Μάλιστα, ανέλαβε την ευθύνη για το αποτέλεσμα, λέγοντας:

«Ντρέπομαι για την εικόνα που δείξαμε, συγνώμη στον κόσμο, αποκλειστικά υπεύθυνος είμαι εγώ. Δεν κάναμε τίποτα. Δεν θα πρέπει να τα ισοπεδώσουμε όλα, ήταν μια κακή μέρα σήμερα. Κανείς δεν ξεχώρισε. Μια κακή μέρα και να προβληματιστούμε. Να προσπαθήσουμε περισσότερο. Επαναλαμβάνω ότι αναλαμβάνω την ευθύνη».

Στη συνέχεια, πρόσθεσε:

«Δεν ξέρω αν υπάρχει εξήγηση. Λένε πως ενδεκάδα που κερδίζει δεν αλλάζει, δεν ισχύει όπως φαίνεται το ίδιο για εμάς, πρέπει να το δούμε. Να αναλύσουμε το παιχνίδι γιατί δεν κάναμε τίποτα».

Μέσι εναντίον Ρονάλντο στις 19 Ιανουαρίου

Ηράκλειο: Ρεκόρ γκίνες για δύο αθλητές - Έκαναν 43 δίδυμες κάμψεις στο λεπτό (βίντεο)