Γ Εθνική: Νίκες για Αλμυρό, Επισκοπή, Ερμή-Η βαθμολογία

ΕΘΝΙΚΟΣ-ΑΛΜΥΡΟΣ
 clock 17:56 | 11/02/2024

Στον 4ο όμιλο της Γ εθνικής ο Πανιώνιος διεύρυνε τη διαφορά από τους διώκτες του έχοντας πλέον “αέρα” δέκα βαθμών από τον δεύτερο. Η ομάδα της Νέας Σμύρνης επικράτησε εκτός του (3ου) Ηλυσιακού με 1-0 χάρη στο γκολ του Αρναρέλλη στο 22ο λεπτό.

Την ίδια ώρα ο δεύτερος Εθνικός υποδεχόταν τον Αλμυρό, ο οποίος με δύο τέρματα του λεόν Πιερτζάκομι (στο 27ο και στο 47ο λεπτό) πέρασε νικηφόρα, αφήνοντας την ομάδα του Πειραιά δέκα βαθμούς μακριά από την κορυφή.

Επιβλητική η Επισκοπή επικράτησε με 5-0 του ουραγού Ατρομήτου Πειραιά. Καταιγιστική στο πρώτο ημίχρονο η Ρεθυμνιώτικη ομάδα, χρονικό διάστημα στο οποίο πέτυχε τα τέσσερα (14′ Τσαμπουράκης, 21′ Μέτα, 26′ Μπάρο, 39′ Πάτας) από τα πέντε τέρματά της, για να αποκτήσει το δεύτερο μέρος διαδικαστικό χαρακτήρα.

“Λευκή” ισοπαλία στο Κρητικό ντέρμπι της αγωνιστικής στον Άγιο Νικόλαο ανάμεσα στον τοπικό ΑΟΑΝ και τον ΠΟΑ. Τέλος (όσον αφορά τις Κρητικές ομάδες του ομίλου) ο Ερμής Ζωνιανών βρήκε το νικητήριο γκολ στο 90ό λεπτό με τον Λίτσκα κι επικράτησε της Προοδευτικής με 1-0.