Δύσκολη νίκη του ΠΑΟΚ στο Περιστέρι

clock 23:07 | 14/09/2019

Ο ΠΑΟΚ κατάφερε στις καθυστερήσεις ναπάρει τη νίκη κόντρα στον Ατρόμητο (3-2), στο Περιστέρι, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Super League. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης προηγήθηκε με τα γκολ των Ακπομ (17') και Μάτος (22'), αλλά οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν με δύο γκολ του Βέλλιου (45', 52'). Ο Βαρέλα πέτυχε γκολ στο 88ο λεπτό, αλλά το VAR τον «συνέλαβε» σε θέση οφσάιντ, για έρθει στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Κρέσπο να χαρίσει τη μεγάλη νίκη στους πρωταθλητές!
Στο πρώτο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ ήταν κυρίαρχος και δεν άργησε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Στο 17ο λεπτό ο Πέλκας έκανε εξαιρετική ατομική ενέργεια, περνώντας τους αντιπάλους του, έκανε το γύρισμα με τον Ρισβάνη να βρίσκει την μπάλα, αυτή να χτυπάει στο κεφάλι του Θεοδωράκη και στο οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια να στρώνεται στον Άκπομ που σκόραρε σε κενή εστία.