Παναιτωλικός-Απόλλων Σμύρνης 1-0: Τέλος στο αρνητικό σερί(vid)

clock 21:32 | 21/11/2021

Μετά από 2 και πλέον μήνες (τελευταία φορά που είχε πανηγυρίσει ήταν στις 19/09 με τον Ατρόμητο), ο Παναιτωλικός επέστρεψε στα «τρίποντα», επικρατώντας με 1-0 του Απόλλωνα Σμύρνης, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Super League.

Το γκολ του Φλόρες στο 65΄ έμελλε να χαρίσει την πρώτη εντός έδρας νίκη (μετρούσε 4 ήττες και μία ισοπαλία) και δεύτερη στο πρωτάθλημα για το συγκρότημα του Γιάννη Αναστασίου, βάζοντας έτσι τέλος στο αρνητικό σερί των πέντε ηττών και έξι στην τελευταία επτάδα αγώνων.

Οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν τον αγώνα με 10 παίκτες, λόγω της αποβολής του Μπαξεβανίδη στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Διαιτητής: Ευστάθιος Γκορτσίλας
Κίτρινες: Μαλής, Ντουάρτε, Αποστολάκης, Κορνέλιους, Λούι, Μαλίσσας - Φατιόν, Τσιλούλης
Κόκκινες: 90΄+4 Μπαξεβανίδης

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γ. Αναστασίου): Μελίσσας, Αποστολάκης (90΄ Μπακοδήμος), Χουχούμης, Αντούνες, Καρέλης (81΄ Μεντόσα), Μπαρμπόσα (81΄ Λούι), Κορνέλιους, Ντουάρτε, Φλόρες, Μόρσεϊ, Μαλής

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Τζ. Φέστα): Κότσαρης, Ντεντάκης, Μπρούνο Άλβες, Τουτουαρίμα (52΄ Ματέι Φλορεντίν), Μπαξεβανίδης, Φατιόν (82΄ Ντάουντα), Κάστρο, Παμλίδης, Μαρτίνες (59΄ Σλίβκα), Τσιλούλης (82΄ Φαν Λα Πάρα), Ιωαννίδης

ΕΠΣΗ: Στην κορυφή ΑΟΤ και ΑΕΚ

Γ Εθνική: Παραμένει 1ος ο ΑΟΑΝ, ήττες για ΠΟΑ και Γιούχτα