ΟΦΗ-Πλατανιάς 3-1: Εντυπωσιακός στο α' μέρος

clock 19:23 | 07/09/2019

Αντιστράφηκαν οι ρόλοι στο Παγκρήτιο Στάδιο, με τον ΟΦΗ να κερδίζει αυτή τη φορά τον Πλατανιά με σκορ 3-1. Και τα τέσσερα γκολ σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο.

Αυτή τη φορά, ο ΟΦΗ έδειξε πολύ επιθετικός και κατάφερε μέχρι το 40ό λεπτό να έχει πετύχει και τα τρία τέρματα του, έχοντας σε πολύ καλή μέρα τον Βαζ, ο οποίος σκόραρε στο 14’ με κεφαλιά-ψαράκι ενώ στο 21’ έδωσε την ασίστ για τον Ναμπί, που διπλασίασε τα τέρματα για τον ΟΦΗ. Το τρίτο γκολ για τους γηπεδούχους που αγωνίστηκαν εκτάκτως στο Παγκρήτιο λόγω του γεγονότος ότι γίνονται έργα στο Γεντί Κουλέ σημειώθηκε από τον Σεμέντο.
Ο Πλατανιάς κατάφερε να πετύχει την μείωση του σκορ στο 44’, με τον Λουκίνα να νικά τον Γουάλι. Ο ίδιος παίκτης είχε τη δυνατότητα να πετύχει και ένα δεύτερο τέρμα, αλλά στο 50’ το σουτ που έκανε, σταμάτησε στο δοκάρι της εστίας του Σωτηρίου. Δοκάρι είχε πάντως και ο ΟΦΗ στο 29’ με τον Σεμέντο.

Οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν με πέντε νέα πρόσωπα η καθεμία σε σχέση με το πρώτο φιλικό που διεξήχθη την Τετάρτη στο Μάλεμε. Νάστος, Μαρινάκης, Νέιρα, Ναμπί και Σεμέδο ξεκίνησαν στην 11άδα για λογαριασμό του ΟΦΗ ενώ για τον Πλατανιά τα νέα πρόσωπα ήταν οι Μαντζάρης, Σμυρλάκης, Παπουτσογιαννόπουλος, Πασχαλάκης και Λουκίνας.

ΟΦΗ (Γιώργος Σίμος): Γουάλι (46’ Σωτηρίου), Νάστος (82’ Περδίκης), Μαρινάκης, Μπράουν (66’ Κουτρουμπής, Δεληγιαννίδης (57’ Κοροβέσης), Νέιρα (82’ Νοικοκυράκης), Σακόρ (66’ Στάικος), Ναμπί, Σεμέδο (82’ Σουρνάκης), Βαζ (57’ Τσιλιανίδης), Φιγκεϊρέδο (82’ Ντίνας)
Πλατανιάς (Γιάννης Τάτσης): Μαντζάρης (46’ Γκοτ), Ρεβυθόπουλος (66’ Παπαδόπουλος), Μάικιτς, Σάαντο, Τσαμούρης, Σμυρλάκης (46’ Μποσέτι), Παπουτσογιαννόπουλος (46’ Καραγκούνης), Πασχαλάκης (46’ Ποζατζίδης), Νίλι (75’ Κωστίκος), Μιγκέλ (75’ Καρβούνης), Λουκίνας (58’ Λεϊρία)