Ο ΟΦΗ νίκησε την Λάρισα 1-0 σε φιλικό αγώνα - Το γκολ ο Κοροβέσης

clock 20:15 | 25/07/2018

Στο πλαίσιο των φιλικών αγώνων του, ο ΟΦΗ αντιμετώπισε την Λάρισα, την οποία νίκησε με 1 - 0. Το γκολ πέτυχε στο 59' λεπτό ο Κοροβέσης μετά από πάσα του Νεΐρα, ο οποίος και πάλι είχε σπουδαία απόδοση.

Το παιχνίδι διεξήχθη στο Καρπενήσι, όπου οι δύο ομάδες κάνουν το βασικό στάδιο της προετοιμασίας τους, εν όψει της έναρξης του νέου πρωταθλήματος της Super League.

Ο ΟΦΗ και στον δεύτερο φιλικό του αγώνα, έπαιξε καλό ποδόσφαιρο και άφησε πάλι, καλές εντυπώσεις.

Ο προπονητής της ομάδας Νίκος Παπαδόπουλος είχε την ευκαιρία να δοκιμάσει πολλούς παίκτες και διάφορα σχήματα και να βγάλει χρήσιμα συμπεράσματα. Άλλωστε, γι' αυτό τον σκοπό γίνονται οι φιλικοί αγώνες.

Το παιχνίδι ήταν αρκετά ενδιαφέρον, είχε καλό θέαμα και δημιουργήθηκαν πολλές φάσεις και από τις δύο ομάδες. Μάλιστα, το δεύτερο ημίχρονο διεξήχθη κάτω από βροχή.

Τέλος να σημειώσουμε ότι τόσο ο ΟΦΗ όσο και η Λάρισα αγωνίσθηκαν με μαύρα περιβραχιόνια, σε ένδειξη πένθους για τα θύματα των φονικών πυρκαγιών στην Αττική.