Διεκόπη αγώνας λόγω... προσευχής!

clock 14:56 | 27/01/2018

Στη Σαουδική Αραβία διεκόπη για λίγα λεπτά ποδοσφιρικός αγώνας για... προσευχή!
Κι όμως, συνέβη κι αυτό σε αναμέτρηση της Al Feiha του Αλέξανδρου Τζιόλη με την Al Fateh σε αγώνα για τους "16" του Κυπέλλου στη Σαουδική Αραβία.
Την ώρα που παιζόταν η παράσταση έγινε πρόσκληση για προσευχή και ο Άγγλος διαιτητής, Μαρκ Κλάτενμμπεργκ (έχει πάρει... μεταγραφή στη Σαουδική Αραβία), αποφάσισε να διακόψει το ματς για πέντε λεπτά προκειμένου οι μουσουλμάνοι παίκτες και οπαδοί να προσευχηθούν, όπως επιτάσσει η θρησκεία τους!
Για την ιστορία, ο Τζιόλης πέρασε στο ματς στο 83' και η ομάδα του επικράτησε με 2-1, χάρη σε γκολ που σημειώθηκε στο 118'.