ΚΡΗΤΗ

Επιτυχίες από τους αθλητές του Ναυταθλητικού Ομίλου Γαζίου

clock 15:35 | 23/08/2018

Με επιτυχίες επέστρεψαν οι αθητές του ΝΟΓΚ απο το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα κατηγορίας Laser 4.7 που διεξάχθηκε στην Αλεξανδρούπολη. Οι συνθήκες ήταν μεταβλητές και ο καιρός χειμωνιάτικος αλλά οι αθλητές αγωνίστηκαν με επιτυχία σε όλες τις ιστιοδρομίες παρα το οτι ήταν η πρώτη συμμετοχή τους στην κατηγορία Laser4.7.

Στα κορίτσια η Βάσω Βλαχάκη κατέκτησε την 3η θέση στην κατηγορία κάτω των 16 ετών και το χάλκινο μετάλλιο ενώ στα αγόρια ο Θωμάς Κοβατζής τερμάτισε 12ος στην κατηγορία κάτω των 16 ετών. Το Διοικητικό Συμβούλιο του ΝΟΓΚ συγχαίρει θερμά τους αθλητές και τους εύχεται να συνεχίσουν με τον ίδιο τρόπο μια πετυχημένη πορεία.