Volley League: Mε ήττα ξεκίνησε τα πλέι άουτ ο ΟΦΗ

ΟΦΗ Βόλει .jpg
 clock 21:41 | 26/03/2021

O ΟΦΗ στην  πρώτη εμφάνιση του  στα πλέι άουτ της Volley League έχασε  από τον Φίλιππο Βέροιας με 3-1 στο κλειστό του Μίλωνα, δείχνοντας σαφέστατα επηρεασμένη από τις μετακινήσεις των τελευταίων ημερών και το παιχνίδι της με τον Φοίνικα στη Σύρο.

Ο Φίλιππος προηγήθηκε με 14-6 και 24-16 στο πρώτο, το οποίο έκλεισε με

25-20 ενώ ανάλογη ήταν η εικόνα και στο δεύτερο (10-4, 22-15) που ολοκληρώθηκε με σκορ 25-19.

Στο τρίτο σετ, ο ΟΦΗ πήρε για πρώτη φορά προβάδισμα στο σκορ με 10-7 και 22-19 αλλά ένα σερί 5-0 της ομάδας της Βέροιας, την έφερε μία ανάσα από τη νίκη (24-22). Οι τυπικά φιλοξενούμενοι έβγαλαν αντίδραση σε εκείνο το σημείο και με έναν άσο από τον Φραγκιαδάκη και μία λάθος επίθεση του Τζιουμάκα, πήραν το σετ με 26-24, μειώνοντας σε 2-1.

Το τέταρτο σετ ξεκίνησε με αρκετά νεύρα στο παρκέ, τα οποία πάντως δεν επηρέασαν τον Φίλιππο που πήρε εύκολα μία καλή διαφορά (17-11) και με 25-19, τελείωσε τον αγώνα.

Να σημειωθεί ότι αυτή ήταν η τρίτη νίκη της ομάδας της Βέροιας στα ισάριθμα φετινά ματς με τον ΟΦΗ.

Τα σετ: 25-20, 25-19, 24-26, 25-19

Η βαθμολογία των πλέι άουτ μετά τη χθεσινή ήττα του ΟΦΗ κι ενώ εκκρεμεί το ματς Μίλων-Κηφισιά που θα γίνει τη Δευτέρα, διαμορφώθηκε ως εξής: