Την «καθάρισε» με... συνοπτικές διαδικασίες

clock 20:06 | 20/10/2019

Σαν σε προπόνηση ο ΠΑΟΚ νίκησε τη Λαμία με 3-0 στην Τούμπα για την 7η αγωνιστική της Super League, με το «Δικέφαλο» να σημειώνει τρία γκολ στα πρώτα έντεκα λεπτά.
Ο πρωταθλητής ήταν καταιγιστικός στο ξεκίνημα της αναμέτρησης κι έδωσε την αίσθηση της υπεροχής από το πρώτο λεπτό.  Μόλις στο 2΄  Μίσιτς σούταρε, ο Βελλίδης έκανε τεράστιο λάθος και η μπάλα κατέληξε  στα δίχτυα του  για το 1-0. Στο 6΄ από σέντρα του Γιαννούλη και κεφαλιά του Λημνιού έγινε το 2-0 και στο 11΄ από σέντρα του Στοχ το ιδανικό τελείωμα με τακουνάκι του Σφιντέρσκι ανέβασε το σκορ στο 3-0.