Super League: Στο 94' ισοφάρισε ο Ατρόμητος τον Πανσερραϊκό στο Περιστέρι

ατρομητος
 clock 19:11 | 06/04/2024

Ο Πανσερραϊκός κρατούσε ως το 94΄τη νίκη στο Περιστέρι κόντρα στον Ατρόμητο με το γκολ του Άλεξιτς, όμως στην εκπνοή του αγώνα, το λάθος του Χοβάν και η κεφαλιά του Τζοβάρα διαμόρφωσαν το τελικό 1-1 στο Περιστέρι με τις δύο ομάδες να ανανεώνουν το ραντεβού για τη νέα σεζόν!

Οι φιλοξενούμενοι που είχαν ανοίξει το σκορ στο πρώτο μέρος με τον Άλεκσιτς ήταν καλύτεροι στο πρώτο 45λεπτο με τον Ατρόμητο να ανεβάζει την απόδοση του στο δεύτερο 45λεπτο, να ψάχνει το γκολ της ισοφάρισης και να το βρίσκει με τον Τζοβάρα που ήρθε από τον πάγκο δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του αγώνα.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Μαρκετζιάνι, Κιβρακίδης, Τσακμάκης, Τζαβέλλας, Πομόνης, Κουέν, Φριτζόνσον (46' Βαλένσια), Έρλιγνκμαρκ (46' Γκονζάλες), Ρομπάιγ (62' Τζοβάρας), Βέργος, Ντιρκς (46' Βρακάς).

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Χοβάν, Δεληγιαννίδης, Αυλωνίτης, Μπέργκστρεμ, Πεταυράκης, Ουεντράογκο, Μορέιρα, Τομάς (66' Γούλερι), Ουάρντα (90+3' Μασκανάκης), Μπέτανκορ (66' Χατζηστραβός), Άλεκσιτς