Super League 2: Εξ αναβολή νίκες για ΑΕΚ Β΄ και ΠΑΟΚ Β΄

ΑΕΚ Β
 clock 20:02 | 29/02/2024

Με νίκες των «Δικεφάλων» σε σημερινές εξ αναβολής αναμετρήσεις συνεχίστηκε η... δράση στον Α΄ όμιλο της Super League 2. Η ΑΕΚ Β΄ συνέτριψε 4-0 τον Απόλλωνα Πόντου στο Σεραφείδειο, σε αναμέτρηση για την 21η αγωνιστική, και πλασαρίστηκε στην πρώτη πεντάδα της βαθμολογίας. Ο Αραούχο, ο οποίος ήταν αρχηγός της ΑΕΚ Β΄, άνοιξε το σκορ στο 36΄, ενώ οι «κιτρινόμαυροι» διπλασίασαν τα τέρματά τους πριν το ημίχρονο με το γκολ του Ραντόνια (43΄). Η Ένωση πέτυχε άλλα δύο γκολ στο β΄ μέρος με τους Χριστόπουλο (84΄) και Σκόνδρα (90+2΄) και έφτασε χωρίς πρόβλημα στην τελική επικράτηση.

Στο μεταξύ, ο ΠΑΟΚ Β΄ κατέβαλε την αντίσταση της Κοζάνης στο γήπεδο του Μακεδονικού, σε εξ αναβολής αναμέτρηση για την 22η αγωνιστική. Το γκολ που χάρισε το «τρίποντο» στον «Δικέφαλο του βορρά» πέτυχε ο Δαρέλας με πέναλτι στο 14ο λεπτό.

Στις σημερινές εξ αναβολής αναμετρήσεις για τον Α΄ όμιλο της Super League 2 σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

13. Αλμωπός Αριδαίας        0 -0αγ.

* Η ΠΑΕ Αλμωπός Αριδαίας αποβλήθηκε με απόφαση του Διοικητικού Συμβουλίου της Super League 2 στις 29.09.2023.

Διαιτητές Super League: O Βεργέτης "σφυρίζει" το ΟΦΗ-Παναθηναϊκός, ο Σιδηρόπουλος στο Άρης-ΑΕΚ