Αθλητικά

Super League 1: Για τη νίκη στη Λαμία ο ΟΦΗ

ΟΦΗ

Με στόχο την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα ο ΟΦΗ αντιμετωπίζει στις 6.15μμ (Novasports 2) στη Λαμία την τοπική ομάδα για τη 2η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ,

 Ο Γιώργος Σίμος δεν συμπεριέλαβε στην αποστολή τον Φιγκεϊρέδο ο οποίος βρίσκεται κοντά στην μεταγραφή του στην Αλ Ουάσλ.

Ο σύλλογος από τα Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα είναι κοντά στην απόκτηση του 24χρονου Βραζιλιάνου επιθετικού, ο οποίος ετοιμάζει βαλίτσες.

Από εκεί και πέρα ο Γιώργος Σίμος δεν μπορεί να υπολογίσει σε ακόμα τρεις ποδοσφαιριστές. Ο λόγος για τους τραυματίες  Βαζ, Φερέιρα και Τσιλιανίδη.

Αναλυτικά στην αποστολή βρίσκονται οι: Βάτερμαν, Σωτηρίου, Σηφάκης, Ουές, Σακόρ, Σελίμοβιτς, Μαρινάκης, Νέιρα, Ναμπί, Σολίς, Βούρος, Διαμαντής, Νοικοκυράκης, Γιαννούλης, Σαρδινέρο, Γκαργκαλατζίδης, Στάικος, Γρίβας, Μεγιάδο, Κοροβέσης και Μίνγκος.

Το πρόγραμμα:

ΠΑΟΚ - Ατρόμητος 1-1

57' Ζίβκοβιτς - 77' Μιχάι αυτ.

Oλυμπιακός - Αστέρας Τρίπολης 3-1

59' Φορτούνης, 64', 88' Μασούρας

Σάββατο 19/9

Παναιτωλικός - ΑΕΚ 0-2

68' Λιβάγια, 87' Μάνταλος

Κυριακή 20/9

18.15: Λαμία - ΟΦΗ

20.30: Βόλος - Άρης

Δεν έχουν οριστεί

Παναθηναϊκός - Απόλλων Σμύρνης

ΠΑΣ Γιάννινα - ΑΕΛ

 

Αθλητικά

Κύπελλο Ελλάδας: Ανοίγει σήμερα (26/10) η αυλαία της 5ης φάσης

Κύπελλο Ελλάδος

Με τρεις αναμετρήσεις ανοίγει σήμερα (26/10) η αυλαία της 5ης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας.,με το ΑΕΛ - ΠΑΣ Γιάννινα να ξεχωρίζει. Το κυρίως μενού θα γίνει την Τετάρτη 27 Οκτωβρίου όπου μεταξύ άλλων θα γίνει και η αναμέτρηση του Ατρόμητου με τον Παναθηναϊκό, στο σπουδαιότερο παιχνίδι της 5ης φάσης αλλά και το ματς Λευκίμμη-ΑΟΑΝ.

Τα άλλα ματς θα γίνουν στις 28 Οκτωβρίου, με τον ΟΦΗ να φιλοξενείται από τον Αχέροντα Καναλακίου ενώ η 5η φάση θα κλείσει στις 3 Νοεμβρίου με το ματς Κηφισιά - Απόλλων Σμύρνης. 

Η Cosmote Tv δεν θα μεταδώσει τηλεοπτικά το παιχνίδι με τον Αχέροντα, καθώς το γήπεδο της Πρέβεζας δεν πληροί τις προϋποθέσεις για την κάλυψη του ωστόσο η ΠΑΕ ΟΦΗέχει ξεκινήσει τις απαραίτητες κινήσεις και βρίσκεται σε επικοινωνία με την ΕΠΟ ώστε να μεταδοθεί ζωντανά με live streaming από το OFI TV.

Το πρόγραμμα της 5ης φάσης του Κυπέλλου

26 Οκτωβρίου

15:00: Λεβαδειακός - Αστέρας

15:00: Αναγέννηση Καρδίτσας-Καλλιθέα

17:15: ΑΕΛ - ΠΑΣ Γιάννινα

27 Οκτωβρίου

15:00: Ξάνθη - Ιωνικός

15:00: Ηλιούπολη - Λαμία

17:15: Πανσερραϊκός - Βόλος

19:00: Ατρόμητος - Παναθηναϊκός

21:30: Παναχαϊκή - Παναιτωλικός

28 Οκτωβρίου

15:00: Αχέρων Καναλακίου - ΟΦΗ

17:15: Τρίκαλα - Νίκη Βόλου

3 Νοεμβρίου

15:00: Κηφισιά - Απόλλων Σμύρνης

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Ολυμπιακός: Για τη νίκη απόψε κόντρα στην Άλμπα Βερολίνου

ΝΒΑ: Νίκη των Μπακς με κορυφαίο τον Αντετοκούνμπο (βίντεο)

ESPA BANNER