Σκόραρε, αλλά τραυματίστηκε ο Γιακουμάκης στο εμφατικό 7-0 της Σέλτικ

ΓΙΑΚΟΥΜΑΚΗΣ
 clock 19:48 | 09/04/2022

Με τον Γιώργο Γιακουμάκη να σκοράρει, αλλά λίγα λεπτά μετά να αντικαθίσταται από τον Αμπάντα, η Σέλτικ έκανε «φύλο και φτερό» την Σεντ Τζόνστον με το επιβλητικό 7-0, κάνοντας ένα ακόμη αποφασιστικό βήμα για την κατάκτηση του τίτλου στην Σκωτία.

Ο Έλληνας διεθνής στράικερ πέτυχε το 2-0 στο 21ο λεπτό, αλλά τέσσερα λεπτά τραυματίστηκε και δεν μπόρεσε να συνεχίσει στον αγώνα με αποτέλεσμα να γίνει αναγκαστική αλλαγή με τον Αμπάντα, ο οποίος έβαλε το «κερασάκι στην τούρτα» στο 78ο λεπτό.

Οι «καθολικοί» μετά το νίκη τους επί της Ρέιντζερς δεν συνάντησαν κανένα απολύτως εμπόδιο από την προτελευταία της βαθμολογίας, Σεντ Τζόνστον, ξεφεύγοντας με +9 από τους "διαμαρτυρόμενους" που θα παίξουν την Κυριακή με την Σεντ Μίρεν και θα έχουν την ευκαιρία να βρεθούν ξανά στο -6 από την κορυφή.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Super League-πλέι άουτ: Ο αδιάφορος Βόλος νίκησε 3-0 τη Λαμία (video)

Super League 2: Η ΑΕΚ Β' απέσπασε ισοπαλία απο τον πρωτοπόρο Λεβαδειακό - τα αποτελέσματα

Φόρμουλα 1: Ο Λεκλέρκ την pole position στην Αυστραλία (video)