Super League 2: Η ΑΕΚ Β' απέσπασε ισοπαλία απο τον πρωτοπόρο Λεβαδειακό - τα αποτελέσματα

Λεβαδειακός ΑΕΚ Β
 clock 17:19 | 09/04/2022

Mετά από τρία ματς με ισάριθμες νίκες και παθητικό ενός γκολ ο πρωτοπόρος του 2ου ομίλου της Super League 2, Λεβαδειακός υποχρεώθηκε σε εντός έδρας ισοπαλία από την ΑΕΚ Β'

Το τελικό 2-2 στη Λιβαδειά διαμορφώθηκε στα πρώτα 25 λεπτά της αναμέτρησης με την ομάδα του Νίκου Παναγιωτάρα να μπαίνει φουριόζα και να προηγείται με 0-2 χάρη σε δύο γκολ του Γιούση.

Το πρώτο με πέναλτι (14', ανατροπή Μιτάι από Μεχία) και το δεύτερο με σουτ (21'), από ασίστ του Ιατρούδη.

Ωστόσο η αντίδραση των Βοιωτών ήταν εξίσου θυελλώδης και σε τέσσερα λεπτά έφεραν το ματς στα ίσα με σουτ των Κωνσταντινίδη (23', από πάσα του Μεχία) και Νίλι (25').

Μάλιστα θα μπορούσαν να γυρίσουν το ματς ...τούμπα, αλλά στο 60' ο Χατζηεμμανουήλ απέκρουσε πέναλτι (ανατροπή Παναγιώτου από Τζούντα Γκαρσία) του Πολέτο που στην επαναφορά αστόχησε!

Ο γκολκίπερ των φιλοξενούμενων σταμάτησε στις καθυστερήσεις και πλασέ του Βρακά.

Έτσι η δεύτερη ομάδα της ΑΕΚ διατήρησε το αήττητο της για 4ο αγώνα (2ν. - 2 ισοπ)

Λεβαδειακός (Ταουσιάνης): Μάρκοβιτς, Μπάχανακ, Χάμοντ, Μεχία, Νίλι, Πολέτο, Μουτίνιο (73′ Βρακάς), Μπαρμπόσα (61′ Δούμτσιος), Λιάγκας, Παναγιώτου, Κωνσταντινίδης.

ΑΕΚ Β (Παναγιωτάρας): Χατζηεμμανουήλ, Σταμούλης, Κορνέζος (73′ λ.τ Γιαννούτσος), Λάτσι, Μπούσης, Μπάμπης, Γερολέμου, Γιούσης, Τζούντα Γκαρσία (69′ Ευθ. Χριστόπουλος), Ιατρούδης (73′ Γκολφίνος), Μιτάι (90+1′ Ραντόνια).

Διαιτητής: Παπαπέτρου (Αθηνών)

Βοηθοί: Μπαλτάς, Οικονόμου (Αχαΐας)

Κίτρινες: Νίλι, Λιάγκας – Ιατρούδης, Γερολέμου, Ευθ. Χριστόπουλος