Πρώτο «τρίποντο» με VAR ο Απόλλων Σμύρνης

clock 20:48 | 04/10/2020

Ιδανική πρεμιέρα στη Super League έκανε ο Απόλλων Σμύρνης. Η ομάδα του Γιώργου Παράσχου νίκησε 1-0 την ΑΕΛ με το πέναλτι του Φατιόν στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων στο πλαίσιο της 4ης ημέρας της Super League.

Ο αγώνας ήταν εξαιρετικός με 4 δοκάρια (δύο για κάθε ομάδα) και τον Κωνσταντίνο Κότσαρη να κάνει δύο σπουδαίες επεμβάσεις σε ισάριθμα σουτ του Φιλίπ στο δεύτερο μέρος.

Η πρεμιέρα για το συγκρότημα του Γιώργου Παράσχου στη Super League συνοδεύτηκε με νίκη, ενώ το «τρίποντο» αγνοεί και η ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου, η οποία μετά από τα τρία πρώτα ματς που έχει δώσει μετρά δύο ήττες και μία ισοπαλία.

Το ματς κρίθηκε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με το πέναλτι που κέρδισε ο Απόλλων Σμύρνης σε χέρι του Μαϊδανού (δόθηκε αφού ο Μανούχος συμβουλεύτηκε το VAR) και το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Φατιόν.