ΠΟΛΟ:Ήττα 10-9 του ΟΦΗ απο τον Ιωνικό στο Ηράκλειο

clock 09:20 | 21/11/2021

Μια πολύ σπουδαία νίκη κατέκτησε ο Ιωνικός ο οποίος επικράτησε στο "Λίντο" του ΟΦΗ με 10-9 για την Α2 πόλο.

Πριν την έναρξη του παιχνιδιού, ο προπονητής του Ιωνικού, Αρσένης Μαρούλης, ζήτησε από τους παίκτες του να τα δώσουν όλα και να παίξουν και για τον Πέτρο Γιάμαλη τον οποίο "έχασε" λίγες ημέρες πριν η ομάδα.

Ο Ιωνικός, πράγματι, ξεκίνησε εκπληκτικά το παιχνίδι όπως ακριβώς και με το Νο Πατρών. Για την ακρίβεια προηγήθηκε με 5-0 για να διαμορφωθεί το σκορ οκταλέπτου στο 5-2.

Ωστόσο, στη Β’ Περίοδο, ο Ιωνικός έπαθε black out και δέχτηκε 4  γκολ απο τον ΟΦΗ ο οποίος προηγήθηκε ,  με 6-5 στο ημίχρονο.

Στην Γ’ περίοδο, το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο με τον Ιωνικό να ισοφαρίζει αλλά τον ΟΦΗ να έχει τον τρόπο να ανακτά το προβάδισμα. Σκορ περιόδου, 9-8.

Στην τελευταία περίοδο, οι Νικαίωτες με άμυνες για σεμινάριο ισοφάρισαν σε 9-9 και περίπου 3’ πριν το τέλος, πέρναγαν μπροστά με 10-9. Στα τελευταία λεπτά «έσπασαν» καρδιές, ωστόσο ο ΟΦΗ δεν κατάφερε να πάρει την ισοπαλία ή την νίκη.

Άρης - ΠΑΣ Γιάννινα 0-5: Μαγική ηπειρώτικη βραδιά-Ιωνικός-Αστέρας Τρίπολης 1-1(Αποτελέσματα ,βαθμολογία)

Volley League: Ήττα του ΟΦΗ απο τον Φίλιππο Βέροιας με 3-0 σετ