Παναθηναϊκός-Απόλλων 4-0: Εντυπωσιακή πρεμιέρα (video)

ΠΑΟ ΑΠΟΛΛΩΝ
 clock 22:36 | 11/09/2021

Ο Παναθηναϊκός στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος ήταν εξαιρετικός και επικράτησε εύκολα του Απόλλωνα με 4-0.

Ο Παναθηναϊκός μετά από πολύ καιρό ευχαρίστησε τον κόσμο του πετυχαίνοντας τέσσερα γκολ απέναντι στον Απόλλωνα. Η αλήθεια είναι ότι στα πρώτα 25 λεπτά οι “πράσινοι” δεν πάταγαν καλά στον αγωνιστικό χώρο. Μετά το 25′ όμως οι “πράσινοι” με τον Βιτάλ ενορχηστρωτή και κορυφαίο του αγώνα πήραν προβάδισμα δύο γκολ πριν βγει το ημίχρονο. Μαουρίσιο και Καρλίτος σκόραραν και έβαλαν το “τριφύλλι” σε θέση οδηγού στο ματς.

Η αποβολή του Φατιόν στο 55‘ απλοποίησε τα πράγματα για τον Παναθηναϊκό που έκανε το 3-0 με τον Καρλίτος στο 73′ ύστερα από πάσα του Βιτάλ και στο 83′ με εκπληκτικό γκολ του Αλεξανδρόπουλου που αποτέλεσε και τοκερασάκι στην τούρτα. Το συμπέρασμα είναι πως ο Παναθηναϊκός δείχνει πως μπορεί να κάνει ωραία πράγματα μεσοεπιθετικά, είχε ακόμα δοκάρια με Πέρεθ και Αϊτόρ.

Παναιτωλικός-Αστέρας Τρίπολης 0-0: Μοιρασιά στο Αγρίνιο (vid)

ΟΦΗ: Με Μαρινάκη κόντρα στον Άρη