Ολυμπιακός-Λαμία 1-0: Αγχωτική νίκη

ΕΛ ΑΡΑΜΠΙ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΛΑΜΙΑ
 clock 16:55 | 19/12/2021

Με ένα γκολ του Ελ Αραμπί στο 22’ ο Ολυμπιακός πήρε μία αγχωτική νίκη με 1-0 επί της Λαμίας. Η ομάδα του Πειραιά στη μεγαλύτερη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου έβγαλε πολύ επιθετικότητα στο παιχνίδι της, ενώ στο 19’ ο Σαράνοφ απέκρουσε το πέναλτι του Ελ Αραμπί. Η Λαμία στα πρώτα 45 λεπτά είχε φύλακα άγγελο στην εστία της τον Σαράνοφ, ο οποίος την κράτησε ζωντανή. Έτσι στην επανάληψη το ματς έγινε… ροντέο. Η Λαμία πήρε μέτρα στο γήπεδο και πίστεψε στην ισοφάριση. Παρόλα αυτά οι πρωταθλητές Ελλάδας κράτησαν το 1-0 και πήραν τη νίκη.

Διαιτητής: Γκορτσίλας (Μακεδονίας)

Σκόρερ: 22’ Ελ Αραμπί

Κίτρινες: 11’ Προβυδάκης, 51’ Γκέντσογλου, 54’ Παπασταθόπουλος

Ολυμπιακός: Βατσλίκ, Λαλά, Παπασταθόπουλος, Σισέ, Ρέαμπτσιουκ, Εμβιλά, Μπουχαλάκης (57’ Μαντί Καμααρά), Μασούρας (57’ Ροντρίγκες), Αγκιμπού Καμαρά (90+1 Μπα), Λόπες (76’ Ονιεκούρου), Ελ Αραμπί (76’ Τικίνιο)

Λαμία: Σαράνοφ Προβυδάκης, Σαραμαντάς, Τζανετόπουλος, Γκομνάλες (67’ Ράμος), Τζανδάρης (85’ Τσούκαλος), Γκέντζογλου, Ρόμανιτς, Ελευθεριάδης (67’ Μανουσάκης), Γκόλεμιτς, Αραμπούλι.

ΝΒΑ: Τα πολλά κρούσματα κορωνοϊού έφεραν απουσίες και εκπλήξεις (VIDEO)

Πόλο γυναικών: Ο Ολυμπιακός κατέκτησε και το Ευρωπαϊκό Σούπερ Καπ