Οι Μπακς συνέτριψαν τους Πέισερς (130-110) με triple double του Αντετοκούνμπο (video)

Αντετοκουνμπο
 clock 11:36 | 04/02/2021

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο μέσα σε 30 λεπτά πέτυχε το τρίτο φετινό του triple double με τους Μιλγουόκι Μπακς, στην άνετη νίκη επί των Ιντιάνα Πέισερς με 130-110. Ο Αντετοκούνμπο σημείωσε 21 πόντους έχοντας εξαιρετικά ποσοστά (7/8 σουτ, 7/8 βολές), μάζεψε 14 ριμπάουντ και μοίρασε 10 ασίστ, ενώ είχε ακόμη 2 κλεψίματα, 1 τάπα και τρία λάθη. Μάλιστα, σε αυτό το ματς έγινε ο 4ος παίκτης στην ιστορία της ομάδας σε ασίστ (2,392).

Με την διαφορά να φτάνει και τους 30 πόντους κάποια στιγμή στο ματς, δεν χρειάστηκε καν να παίξει στην τελευταία περίοδο. Εκατσε μάλιστα πίσω από την μπασκέτα αντί για τον πάγκο της ομάδας, πήρε μια φωτογραφική μηχανή και άρχισε να απαθανατίζει τον αδερφό του και τους συμπαίκτες του, που είχαν μπει στο παρκέ.

Ο Θανάσης Αντετοκούνμπο σε 8:28 είχε 2 πόντους (1/2 σουτ), 2 ασίστ και 2 κλεψίματα.

ΟΦΗ-Βόλος στις 15:00: Για την ανάκαμψη και την πρόκριση

ΑΕΛ - ΠΑΟΚ 1-2: Τυπική διαδικασία στο «Αλκαζάρ»...