ΟΦΗ-Παναιτωλικός 1-2: Επιστροφή στις ήττες για την Κρητική ομάδα (βίντεο)

ΟΦΗ
 clock 20:27 | 10/09/2022

Ο ΟΦΗ δεν αξιοποίησε τη νίκη στο Βόλο καθώς ηττήθηκε στο Ηράκλειο από τον Παναιτωλικό φτάνοντας τις 3 ήττες στις 4 πρώτες αγωνιστικές της Super League.

Η κρητικη ομάδα πληρώνει  τις πολλές απουσίες αλλά και τον αποτυχημένο μεταγραφικό σχεδιασμό του καλοκαιριού.

Ο ΟΦΗ μπήκε νωθρά στο παιχνίδι και δέχτηκε το γκολ στο 14'. Μετά από σουτ του Ντίαζ, η μπάλα κόντραρε στο στήθος του Καρέλη και κατέληξε στα δίχτυα.

Ο ΟΦΗ αντέδρασε και έφτασε πολύ κοντά στην ισοφάριση στο 36', όταν ο Ντίκο δεν μπόρεσε να νικήσει τον Ανέστη.

Η ισοφάριση ήρθε για την κρητική ομάδα στο 41 με εκπληκτικό σουτ του Μπαλογιάννη.

Στο 59ο λεπτό ο Ντίκο βρέθηκε απέναντι από τον Ανέστη, όμως το πλασέ του ήταν κακό με αποτέλεσμα να περνάει η μπάλα άουτ.

Ο Παναιτωλικός απάντησε στις ευκαιρίες στο 63ο λεπτό με τον Χατζηθεοδωρίδη, όμως το σουτ του πέρασε άουτ.

Ο Παναιτωλικός εφτασε στη νίκη με το γκολ του Κολοβού στο 77'

Στη συνέχεια ο ΟΦΗ  πίεσε για την ισοφάριση, ωστόσο αυτή δεν ήρθε με αποτέλεσμα να γνωρίσει την τρίτη του ήττα στο πρωτάθλημα στα πρώτα τέσσερα παιχνίδια, ενώ έρχεται και ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ την ερχόμενη Κυριακή.

ΓΚΟΛ: 42′ Μπαλογιάννης / 14′ Καρέλης, 76′ Κολοβός

Κίτρινες: 54′ Πασαλίδης, 75′ Γιοχού, 90+5′ Βούρος / 90+6′ Φλόρες

ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Στίβενς, Πασαλίδης (57′ Γιοχού), Βούρος, Διαμαντής, Μαρινάκης (69′ Καμάου), Μπαλογιάννης, Ντιουσέ, Στάικος, Τοράρινσον (77′ Αποστολάκης), Μπουζούκης (78′ Θεοδωσουλάκης), Ντίκο.

Παναιτωλικός (Γιάννης Αναστασίου): Ανέστης, Αποστολάκης, Λάρσον, Κορνέλιους, Χατζηθεοδωρίδης, Μλάντεν (78′ Μάρτενσον), Ντίας (80′ Ντίας), Ντουάρτε, Μόρσεϊ (68′ Κολοβός), Σενγκέλια (69′ Νταγκό), Καρέλης (78′ Ζοάο Πέδρο).

Eurobasket 2022: Η Σλοβενία «καθάρισε» στο τέλος το Βέλγιο (88-72)

Ευρωμπάσκετ 2022: Στους «8» με το ζόρι η Γαλλία, 87-86 την Τουρκία στην παράταση