Μανώλης Σάλιακας: Σκόραρε στο ντέρμπι Αμβούργο – Ζανκτ Πάουλι (βίντεο)

σαλιακας
 clock 15:48 | 22/04/2023

ΟΜανόλης Σάλιακας άνοιξε το σκορ στο ντέρμπι της Ζανκτ Πάουλι με το Αμβούργο αλλά το γκολ του Έλληνα μπακ δεν ήταν αρκετό με την ομάδα του να γνωρίζει την ήττα με 4-3 σε ένα υπέροχο παιχνίδι για τη δεύτερη κατηγορία της Bundesliga.

Το γκολ που πέτυχε ο Ηρακλειωτης αμυντικός ήταν το τέταρτο στη σεζόν.

Ο Σάλιακας έβαλε μπροστά την ομάδα του στο 36' με ωραίο ανέβασμα από τα δεξιά και σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής αλλά το Αμβούργο απάντησε με τρία γκολ και πήρε προβάδισμα με 3-1.

Η ομάδα του Έλληνα μπακ που έπαιξε για 89 λεπτά κατάφερε να μειώσει σε 3-2 αλλά το Αμβούργο βρήκε και τέταρτο γκολ στο 78' με τη Ζανκ Πάουλι να μειώνει ένα λεπτό αργότερα στο 4-3 που ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.