Κύπελλο ΕΠΣΗ: Πρόκριση Γιούχτα στο Final-4 με 5-3 επι του Αλμυρού

γιουχτασ
 clock 20:32 | 26/04/2023

Με  5-3 (στην παράταση)  επι του Αλμυρού ο Γιούχτας» πήρε το εισιτήριο για το Final-4 του κυπέλλου ΕΠΣΗ.

Οι γηπεδούχοι ευτύχισαν να πάρουν “αέρα” δύο τερμάτων, με τους Δασκαλάκη (24′) και Γκίνη (26′), όμως ο Αλμυρός μείωσε στο 43′ με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κατσικοκέρη. Το 2-2 για τους φιλοξενούμενους πέτυχε ο ίδιος παίκτης με κεφαλιά στο 72′, ενώ η ολική ανατροπή ήρθε με το αυτογκόλ του Λογοθέτη στο 86′. Στην τελευταία φάση της αναμέτρησης ο Γιούχτας βρήκε το γκολ της ισοφάρισης με τον Γελαδάρη και έστειλε το ματς στην παράταση, όπου εκεί πέτυχε δύο τέρματα με τον Ροβίθη (92′) και Δωματά (117′) και πήρε έτσι την πρόκριση για το Final 4 του θεσμού!

ΓΙΟΥΧΤΑΣ : Κόλλιας, Κορνηλάκης, Ψαρράς, Ρουσάκης (59′ Γελαδάρης), Κοντογιάννης, Δωματάς, Γκίνη (59′ Ροβίθης), Αζίζι, Δασκαλάκης (74′ Κίσσας), Γιαλούσης (55′ λ.τ. Τζανής), Λογοθέτης (91′ λ.τ. Στακάκης)

ΑΛΜΥΡΟΣ : Χανιωτάκης, Αγαπάκης, Κοιλιάρας, Ξενοκτιστάκης (73′ Μπάσιτς), Θεοδωράκης, Ενγκουέμ, Φραγκουλάκης, Φυτόπουλος (99′ Νικολακάκης), Αρσενίδης (56′ Μπανβό), Πιερτζιακόμι, Κατσικοκέρης (88′ Παγώνης)

ΟΦΗ: Ο Νταμπράουσκας για τις ανανεώσεις και το ρόστερ

Ο απολογισμός του Λευτέρη Αυγενάκη: «Σε 4 χρόνια αλλάξαμε τον αθλητισμό μας» (video)