Χοκς-Μπακς 120-100: Όγδοη ήττα για την ομάδα του Γιάννη Αντετοκούνμπο (video)

Αντετοκούνμπο
 clock 09:23 | 15/11/2021

Οι Μιλγουόκι Μπακς ηττήθηκαν 120-100 από τους Ατλάντα Χοκς, εκτός έδρας, συνεχίζοντας τις μέτριες εμφανίσεις τους.

O Γιάννης Αντετοκούνμπο σημείωσε 26 πόντους. Επίσης, ο Έλληνας παίκτης είχε πέντε ριμπάουντ, έξι ασίστ, ένα κλέψιμο και ένα κόψιμο, σε 33,45 λεπτά συμμετοχής. Ο αδερφός του Θανάσης είχε έναν πόντου σε 4,45 λεπτά συμμετοχής. Στους 19 πόντους ο Τζρου Χόλιντεϊ και στους 18 ο Γκρέισον Άλεν. Αυτή ήταν η όγδοη φετινή ήττα για τα “ελάφια” σε 14 ματς, ενώ τα “γεράκια” πανηγύρισαν την πέμπτη φετινή τους νίκη, επίσης σε 14 ματς.

Ο Τράε Γιανγκ πραγματοποίησε εντυπωσιακή εμφάνιση για τους γηπεδούχους, σημειώνοντας double double με 42 πόντους και δέκα ασίστ. Ο Αμερικάνος παίκτης είχε 8/13 σουτ τριών πόντων. Στους 19 πόντους σταμάτησε ο Τζον Κόλινς, ενώ double double σημείωσε ο Κλιντ Κάπελα με δώδεκα πόντους και 13 ριμπάουντ.

Χοκς: Χουέρτερ 11, Κόλινς 19, Κάπελα 12, Μπογκντάνοβιτς 6, Γιανγκ 42, Ράιτ 3, Γκαλινάρι 10, Ρέντις 4, Ντιένγκ 2, Ουίλιαμς 9, Κούπερ 2

Μπακς: Κόναγκτον 11, Γ. Αντετοκούνμπο 26, Πορτίς 18, Χόλιντεϊ 19, Οζελέγε 2, Νουόρα 6, Θ. Αντετοκούνμπο 1, Ρόμπινσον 3, Χουντ 3