Γ Εθνική: Φιλική ισοπαλία για ΠΟΑ και ΠΑΟ Κρουσώνα(vid)

clock 20:54 | 18/08/2021

ΠΟΑ και ΠΑΟ Κρουσώνα αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 2-2 σε φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας.

Η φιλική αναμέτρηση πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο του Ατσαλένιου. Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους ο Κερμενίδης με πλασέ έξω από την περιοχή στο 16ο λεπτό (1-0) και στο 33′ ο Καϊμακαμούδης διπλασίασε τα τέρματα του ΠΟΑ έπειτα από ασίστ του Μιγκέλ Ολιβέιρα.

Οι φιλοξενούμενοι απάντησαν δύο λεπτά αργότερα (35′) με πλασέ του Κενδριστάκη (2-1) και ισοφάρισανσ το δεύτερο ημίχρονο (53′) με κεφαλιά του Μαραθιανού (2-2). Ο ΠΟΑ είχε δοκάρι με τον Μπαμπουλάκη (έπειτα από γύρισμα του Βοργιά) με το ισόπαλοι 2-2 να σφραγίζει τις προσπάθειες των δύο ομάδων.

ΠΟΑ: Γιαγκιόζης, Σαμουηλίδης, Αννιτσάκης, Πατινιώτης, Γιαλυτάκης, Κερμενίδης, Ολιβέιρα, Μεϊρέλες, Τσιρούδης, Ρουμπάκης, Καϊμακαμούδης.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Βοργιάς, Λέλεκας, Ένο, Χατζηανδρέου, Ζούζουλας, Νηστικάκης, Αμπατζής.

ΠΑΟ Κρουσώνα: Γεωργίου, Λιοδάκης, Ξηρός, Μπαμπουλάκης, Πήλιος, Κενδριστάκης, Παπαδιός, Μαγάκης, Ανωγειανάκης, Σακλαμάκης, Μαραθιανός.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Τζωράκης, Σακλαμάκης Παναγιώτης, Ρομπάκης, Κεφαλούκος.

Ήταν η πρώτη ισοπαλία στ καλοκαιρινά φιλικά προετοιμασίας του ΠΟΑ, ο οποίος νίκησε με 7-0 τα Δειλικά και ηττήθηκε με 3-0 από τον Εργοτέλη. Παρακολουθήστε στο κάτωθι βίντεο το σχόλιο του προπονητή της ομάδας του Ατσαλένιου, Ανέστη Αναστασιάδη, για το φιλικό με τον ΠΑΟ Κρουσώνα και τη συνέχεια.

Εργοτέλης: Φιλική ήττα απο Αλμυρό

ΟΦΗ-ΠΟΛΟ: Νέος προπονητής ο Φιτσανάκης