Εργοτέλης: Με Μανουσάκη και Μπουτσάκη η φιλική επικράτηση επί του Ηροδότου

clock 20:29 | 11/10/2020

Την ευκαιρία να τεστάρουν τις δυνάμεις τους είχαν στον Εργοτέλη, σε φιλικό παιχνίδι προπονητικού χαρακτήρα που πραγματοποιήθηκε στο Παγκρήτιο Στάδιο  απέναντι σε έναν δυνατό αντίπαλο όπως είναι ο Ηρόδοτος.

Οι «κιτρινόμαυροι» του Ταουσιάνη ήταν καλύτερα και επικράτησαν δίκαια με 3-0.

Στο πρώτο ημίχρονο το σκορ άνοιξαν νωρίς οι γηπεδούχοι στο 8’ με πλασέ του Μανουσάκη από το ύψος του πέναλτι και στο 29’ ο Τσέλιος με δυνατό πλασέ έκανε το 2-0. Στο δεύτερο ημίχρονο στο 63’ o Ηρόδοτος δημιούργησε δυνατή φάση με πλασέ του Ποτουρίδη και στο 85’ πάλι από τον ίδιο. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Μανουσάκης στο 90’.

Εργοτέλης (Γιάννης Ταουσιάνης): Κατσιμήτρος (Τζελέπης 60') Μαζουλουξής (Θεοδωράκης 80'), Μπάτζιος, Σερβιλάκης (Κατσούρι 46'), Neral (Ποζατζίδης 68'), Πέϊος (Kwateng 60'), Μπουτσάκης (Κουτάντος 46') Τσέλιος, Κωστανάσιος (Αλεξάκης 46'), Appi (Κόλα 70') Μανουσάκης

Ηρόδοτος (Νίκος Κουρμπανάς): Γεωργίου, Λούσι, Κοιλιάρας Γ., Κανδυλάκης, Αρκούδας, Καλαμιώτης, Κασαπάκης, Κουσίδης, Μυλωνάς, Κοιλιάρας Δ., Γαρεφαλάκης

Έπαιξαν επίσης οι: Ποτουρίδης, Γκίνη, Κοντογιάννης, Μπαλάφας, Λουτριώτης, Κίσσας