Άρης-Απόλλων Σμύρνης 0-0: Άντεξαν οι φιλοξενούμενοι

αρης απολλων
 clock 22:53 | 02/10/2021

Ο Άρης και ο Απόλλων έμειναν στο 0-0 στο Κλ. Βικελίδης για την 5η αγωνιστική της Super League, αποτέλεσμα που σαφώς ικανοποιεί τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι παίρνουν το δεύτερο βαθμό τους μετά την αλλαγή προπονητή και την παρουσία του Τζιανλούκα Φέστα. Ενώ ο Άρης δεν κατάφερε να κάνει τρίτη σερί νίκη και να ανεβεί περισσότερο βαθμολογικά, καθώς δεν μπόρεσε να βρει λύσεις στα επιθετικά προβλήματά του ενώ είχε κι άλλον τραυματισμό, αυτόν του Ιρακινού Αλί. Ο Απόλλων ήταν καλά οργανωμένος πίσω μετά τα πρώτα λεπτά και τη μεγάλη ευκαιρία του Καμαρά, ενώ είχε σε εξαιρετική κατάσταση το νεαρό γκολκίπερ Κότσαρη. Ενώ είχαν κι οι φιλοξενούμενοι κάποιες καλές επιθετικές στιγμές στο πρώτο μέρος, ενώ στην επανάληψη και όσο περνούσε η ώρα προσπάθησαν να διαφυλάξουν την ισοπαλία.

Διαιτητής: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)

Κίτρινες: 24' Τζέγκο, 32' Φατιόν, 81' Σλίβκα, 85' Άλβες, 87΄Εντιαγέ, 90+4' Γκάνεα

Άρης: Κουέστα, Σούντγκρεν, Δεληζήσης, Μπράμπετς, Γκάνεα, Σάσα, Τζέγκο (69' Λούμορ), Χαΐροβιτς (55' Αλί - 68' λ.τ. Μάνος), Εντιαγέ, Γκαρσία, Καμαρά

Απόλλων Σμύρνης: Κότσαρης, Μπαξεβανίδης, Ντομίνγκες, Άλβες, Τουτουαρίμα, Φατιόν, Σλίβκα, Κάστρο, Παμλίδης (75' Μαρτίνες), Φαν Λα Πάρα (83' Παπαγεωργίου), Ντάουντα (83' Ιωαννίδης)

ΟΦΗ: Επιστροφή Ναμπί μετά από 12 μήνες

Super League: Συνεχίζει να εντυπωσιάζει ο Βόλος, 2-1 τον Αστέρα