Αθλητικά

Ποδόσφαιρο

Οι ευρωπαϊκές κληρώσεις των «μικρών» Εθνικών

kliroseis.jpg

Οι ομάδες Νέων Ανδρών και Γυναικών, Νεανίδων, Παίδων και Κορασίδων έμαθαν τους αντιπάλους τους στις κληρώσεις των Ευρωπαϊκών Πρωταθλημάτων Νέων της FIBA στην Πράγα. 

Αναλυτικά οι κληρώσεις: 

Ευρωπαϊκό U20 Ανδρών Α’ Κατηγορίας (Ελλάδα, Κρήτη, 15-23/7) 

Α’ Όμιλος:Τσεχία, Σουηδία, Γερμανία, Ελλάδα 
Β’ Όμιλος:Μαυροβούνιο, Ισλανδία, Γαλλία, Τουρκία 
Γ’ Όμιλος:Ουκρανία, Ισραήλ, Λετονία, Λιθουανία 
Δ’ Όμιλος:Ιταλία, Σλοβενία, Ισπανία, Σερβία 

Ευρωπαϊκό U18 Ανδρών 

Η κλήρωση θα πραγματοποιηθεί τον Ιανουάριο (πιθανή ημερομηνία 26/1) στα γραφεία της FIBA, καθώς το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα 2016 θα διεξαχθεί 16-22/12 στη Σαμσούντα της Τουρκίας. 

Ευρωπαϊκό U16 Ανδρών Β’ Κατηγορίας (Σόφια, Βουλγαρία, 10-19/8)

Α’ Όμιλος:Ισλανδία, Βέλγιο, Ελλάδα, Λευκορωσία, Ρουμανία, Αυστρία 
Β’ Όμιλος:Κύπρος, Ολλανδία,Πολωνία, Δανία, Ουκρανία,Βουλγαρία 
Γ’ Όμιλος:Ισλανδία, Τσεχία, Βοσνία Ερζεγοβίνη, Νορβηγία, Σλοβακία, Ουγγαρία 
Δ’ Όμιλος:Κόσοβο, Γεωργία, Μ. Βρετανία, Λουξεμβούργο, ΠΓΔΜ, Πορτογαλία

Ευρωπαϊκό U18 Γυναικών Α’ Κατηγορίας (Σοπρόν, Ουγγαρία, 5-13/8) 

Α’ Όμιλος:Σερβία, Σουηδία, Ισπανία, Κροατία 
Β’ Όμιλος:Ουγγαρία, Ελλάδα, Λετονία, Τουρκία 
Γ΄Όμιλος:Ρωσία, Σλοβενία, Τσεχία, Λιθουανία 
Δ’ Όμιλος:Γαλλία, Βοσνία Ερζεγοβίνη, Ιταλία, Βέλγιο 

Ευρωπαϊκό U20 Γυναικών Β’ Κατηγορίας (Εϊλάτ, Ισραήλ, 8-16/7) 

Α’ Όμιλος:Γερμανία, Ισλανδία, Σλοβακία, Τσεχία, Ελλάδα,Ουκρανία 
Β’ Όμιλος:Ρουμανία, Ισλανδία, Ισραήλ, Κροατία, Μεγάλη Βρετανία, Λευκορωσία 

Ευρωπαϊκό U16 Γυναικών Β’ Κατηγορίας (ΠΓΔΜ, Σκόπια, 17-26/8) 

Α’ Όμιλος:Πορτογαλία, Φινλανδία, Βουλγαρία, Νορβηγία, Εσθονία 
Β’ Όμιλος:Βέλγιο, Σλοβενία, Ιρλανδία, Ουκρανία, ΠΓΔΜ, Μολδαβία 
Γ’ Όμιλος:Σουηδία, Ελλάδα, Ισραήλ, Λουξεμβούργο, Ισραήλ 
Δ’ Όμιλος:Σλοβακία, Μ. Βρετανία, Δανία, Ελβετία, Αλβανία, Βοσνία Ερζεγοβίνη

Αθλητικά

Super League: Ολοκληρώνεται απόψε η 3η αγωνιστική

super-league

Τρίτη συνεχόμενη ισοπαλία σε ισάριθμους αγώνες στο πρωτάθλημα της Super League για τον ΟΦΗ, που έμεινε στο 0-0 με τον Αστέρα Τρίπολης στο γήπεδο Θόδωρος Βαρδινογιάννης ενω νικηφόρα συνέχισαν Ολυμπιακός, ΑΕΚ, ΠΑΟΚ και Άρης.

Η αγωνιστική ολοκληρώνεται σήμερα με τις αναμετρήσεις : Ιωνικός - ΠΑΣ Γιάννινα στις 6.15μμ και Βόλος – Ατρόμητος στις 8.30μμ.

Αναλυτικά η 3η αγωνιστική

Τετάρτη 22 Σεπτεμβρίου 2021

ΑΕΚ - Λαμία 1-0

Άρης - Παναθηναϊκός 1-0

Ολυμπιακός - Απόλλων Σμύρνης 4-1

ΟΦΗ - Αστέρας Τρίπολης 0-0

Παναιτωλικός - ΠΑΟΚ 1-2

 

Πέμπτη 23 Σεπτεμβρίου 2021

Βόλος - Ατρόμητος

Ιωνικός - ΠΑΣ Γιάννινα

 

Βαθμολογία 

1. Ολυμπιακός 7

2. ΑΕΚ 7

3. ΠΑΣ Γιάννινα 6

4. Βόλος 6

5. ΠΑΟΚ 6

6. Παναιτωλικός 4

7. Παναθηναϊκός 3

8. Ιωνικός 3

9. ΟΦΗ 3

10. Αστέρας Τρίπολης 2

11. Ατρόμητος 1

12. Απόλλων Σμύρνης 0

13. Λαμία 0

14. Άρης -2

*Ο Άρης ξεκίνησε με -6΄

 

Η επόμενη 4η αγωνιστική

ΠΑΣ Γιάννινα - ΟΦΗ

Απόλλων Σμύρνης - Ιωνικός

Αστέρας Τρίπολης - Ολυμπιακός

Ατρόμητος - Άρης

Παναθηναϊκός - Βόλος

ΠΑΟΚ - ΑΕΚ

Λαμία - Παναιτωλικός

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Super league: Με την ψυχή στο στόμα η ΑΕΚ -Ο Άρης 1-0 τον ΠΑΟ(vid-βαθμολογία)

Τέλος ο Πετράκης από τον Απόλλωνα Σμύρνης

ESPA BANNER