Bundesliga: Παραμένει αήττητη η Μπάγερν

clock 13:10 | 18/09/2016

Την τρίτη νίκη της σε ισάριθμους αγώνες πρωταθλήματος πέτυχε η Μπάγερν Μονάχου , στην 3η αγωνιστική της Bundesliga. Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι κατέβαλε την αντίσταση της Ίνγκολστατ με 3-1 και επέστρεψε στην κορυφή της βαθμολογίας.

Στο μεταξύ, η Ντόρτμουντ συνέτριψε 6-0 την Ντάρμστατ, με τον Σωκράτη Παπασταθόπουλο να αγωνίζεται και στα 90 λεπτά της αναμέτρησης με τους νικητές, ενώ η RB Λειψίας συνέτριψε 4-0 εκτός έδρας το Αμβούργο, με τον Κυριάκο Παπαδόπουλο να συμπεριλαμβάνεται στην αποστολή των φιλοξενούμενων, αλλά να μην χρησιμοποιείται.

Η Γκλάντμπαχ συνήλθε άμεσα μετά τη συντριβή που γνώρισε από τη Μάντσεστερ Σίτι στην πρεμιέρα του Champions League και διέλυσε με 4-1 τη Βέρντερ Βρέμης.

Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό στη Μπορούσια να πετύχει 4 γκολ απέναντι στο «πτώμα» της Βέρντερ, που δεν έχει ακόμη βαθμό στο πρωτάθλημα και με παθητικό 12 γκολ είναι μακράν η χειρότερη ομάδα στο ξεκίνημα του γερμανικού πρωταθλήματος.