Βόλει: - Καλή εικόνα ο ΟΦΗ και στο φιλικό με την Κηφισιά (2-2)

clock 00:59 | 06/10/2019

Στο δεύτερο ισχυρό του τεστ στην Αθήνα, μετά από εκείνο με τον Παναθηναικό (ήττα με 2-1 σετ), ο ΟΦΗ παρουσιάστηκε ανταγωνιστικός, απέναντι σε μια ακόμη πολύ καλή ομάδα του Ελληνικού βόλει, την Κηφισιά (τέταρτη στην περσινή Volley League).
Σε παιχνίδι σε 4 σετ, ήρθε ισόπαλος, με την Κηφισιά με 2-2 στο Ζηρίνειο.
Ο ΟΦΗ βρέθηκε να χάνει με 1-0 σετ, πήρε τα δυο επόμενα (1-2), είχε δυο match ball για να τελειώσει το ματς, αλλά τελικά οι γηπεδούχοι πήραν το τέταρτο (29-27) και το παιχνίδι ολοκληρώθηκε με…ισοπαλία (2-2).
Το συγκρότημα του Δημήτρη Ζλατιλίδη, έδειξε ότι βρίσκεται σε καλό δρόμο, ωστόσο η δουλειά συνεχίζεται καθώς περιμένουν τον ΟΦΗ τα δτο φιλικά παιχνίδια με τον Παναθηναικό στο Ηράκλειο, τα οποία και προσφέρονται για νέα χρήσιμα συμπεράσματα και δοκιμές, ενόψει της πρεμιέρας  του πρωταθλήματος στις 26 Οκτωβρίου.
Στο παιχνίδι με την Κηφισιά, ο ΟΦΗ έχασε εύκολα το πρώτο σετ (25-16), καθώς παρουσιάστηκε μάλλον κουρασμένος από το παιχνίδι με τον Παναθηναικό.,
Συνήλθε και πήρε εύκολα εκείνος το δεύτερο σετ (21-25), έπαιξε πολύ καλό βόλει και πήρε και το τρίτο σετ (21-25).
Ενώ στο τέταρτο έγινε μεγάλη μάχη, με τον ΟΦΗ να έχει δυο match ball (23-24, 26-27), αλλά τελικά την Κηφισιά να παίρνει το σετ με 29-27 και να ισοφαρίζει σε 2-2.
Tα σετ: 25-16 (Διακύμανση: 2-4, 6-6, 12-8, 16-10, 21-12,25-16), 21-25 (Διακύμανση 3-7, 5-10, 9-13, 14-16,  16-19, 17-21, 18-22, 20-24, 21-25),