Τότεναμ-Ολυμπιακός 4-2: Τον χαντάκωσε ο Μεριά

clock 23:55 | 26/11/2019

Ένας εκπληκτικός Ολυμπιακός για 45 λεπτά είχε την Τότεναμ στα σχοινιά, αλλά ένα λάθος του Μεριά έφερε το ματς τούμπα και οι Πειραιώτες έχασαν με σκορ 4-2.

Φόρεσε το ευρωπαϊκό του κοστούμι και βάλθηκε να τρελάνει την Ευρώπη. Για 45 λεπτά προηγούνταν 0-2 της Τότεναμ στο Λονδίνο και έπαιζε ωραίο ποδόσφαιρο, αλλά ο Ολυμπιακός έφυγε ηττημένος με σκορ 4-2. Όλα κρίθηκαν σε ένα λάθος του Γιασίν Μεριά στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου. Εκεί μείωσε η Τότεναμ σε 2-1, πήρε ψυχολογία, πίστεψε στην ανατροπή και έγινε το 4-2. Μέχρι εκείνο το σημείο η ομάδα του Μουρίνιο ήταν σοκαρισμένη από το 0-2 και δεν είχε απειλήσει ποτέ τον Ζοσέ Σα. Πλέον ο Ολυμπιακός παίζει την τρίτη θέση στις 11 Δεκέμβρη στο εντός έδρας παιχνίδι με τον Ερυθρό Αστέρα.

Σκόρερ: 6’ Ελ Αραμπί, 19’ Σεμέδο, 45+1 Ντέλε Άλι, 50’ Κέιν, 73’ Οριέ, 77’ Κέιν

Κίτρινες: 39’ Σεμέδο, 61’ Αλντερβάιρελντ, 68’ Μπουχαλάκης, 71’ Τσιμίκας, 75’ Ποντένσε

Τότεναμ: Γκασανίγκα, Οριέ, Αλντερβάιρελντ, Σάντσες, Ρόουζ, Ντάιερ (29’ Έρικσεν), Γουίνκς, Άλι (82’ Ντομπελέ), Μόουρα (61’ Σισοκό), Σον, Κέιν

Ολυμπιακός: Σα, Ελαμπντελαουί, Μεριά, Σεμέδο, Τσιμίκας, Γκιγιέρμε, Καμαρά, Μπουχαλάκης (74’ Βαλμπουενά), Ποντένσε (78’ Ραντζέλοβιτς), Μασούρας, Ελ Αραμπί (85’ Γκερέρο).