Αθλητικά

Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής της Football League

apotelesmata.jpg

Ο Εργοτέλης παρέμεινε χωρίς νίκη στην Football League καθώς ήρθε ισόπαλος 0-0 με τον Απόλλωνα Πόντου στο Παγκρήτιο στάδιο. Η Βέροια κατάφερε να πάρει βαθιά βαθμολογική ανάσα και χάρη σε ένα γκολ του Σουλιώτη από το 16’ λύγισε 1-0 την Αναγέννηση Καρδίτσας. 

Ο Απόλλων Λάρισας με γκολ του Σουλίδη στο 15’ έφυγε από την Καλλιθέα με το πρώτο του "διπλό" στο πρωτάθλημα (1-0). 

Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής 

Σάββατο, 16/12 

Σπάρτη – Πανσερραϊκός 1-0 (10' Μπαρέττας)
Δόξα Δράμας – ΑΟΧ Κισσαμικός 1-1 (64' Μαρκόπουλος - 77' Παντελάκης)
Καραϊσκάκης - Τρίκαλα 0-1 (82' Καπός)
Κυριακή 17 Δεκεμβρίου
Βέροια - Αναγέννηση Καρδίτσας 1-0 (16' Σουλιώτης)
Εργοτέλης - Απόλλων Πόντου 1-1 (79' Κάιπερς / 6' Λιόνης)
Καλλιθέα - Απόλλων Λάρισας 0-1 (15' Σουλίδης)
Άρης - ΟΦΗ 0-0
Παναχαϊκή - Παναιγιάλειος 2-0 (69' Λουμπαρδέας, 89' Φωτάκης)
Αχαρναϊκός - Αιγινιακός 0-3 α.α.
 
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Άρης 22
2. Παναχαϊκή 19
.....................................................
3. ΟΦΗ 15
4. Δόξα Δράμας 14
5. Σπάρτη 14
6. Απόλλων Πόντου 13
7. Τρίκαλα 12
8. ΑΕ Καραϊσκάκης 12
9. Βέροια 12
10. Πανσερραικός 10
11. Αιγινιακός 10
12. Αναγέννηση Καρδίτσας 10
.....................................................
13. ΑΟΧ Κισσαμικός 9
14. Απόλλων Λάρισας 9
15. Παναιγιάλειος 8
16. Καλλιθέα 4
17. Εργοτέλης 3
18. Αχαρναϊκός -51
 
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (9Η)
Τετάρτη 20 Δεκεμβρίου
Παναιγιάλειος - Άρης (15:00 Web TV, Δημ. Στάδιο Αιγίου)
Αιγινιακός - Βέροια (15:00, «Γ. Παραλυκίδης»)
Απόλλων Λάρισας - Εργοτέλης (15:00, Αλκαζάρ)
Απόλλων Πόντου - Παναχαϊκή (17:00 ΕΡΤ3, Γήπεδο Καλαμαριάς)
Τρίκαλα - Αχαρναϊκός ΜΑΤΑΙΩΣΗ
Πέμπτη 21 Δεκεμβρίου
ΑΟΧ Κισσαμικός - Πανσερραϊκός (15:00, Γήπεδο Περιβολίων)
Αν. Καρδίτσας - Σπάρτη (15:00, Δημ. Στάδιο Καρδίτσας)
Καλλιθέα - Καραϊσκάκης (17:00 ΕΡΤ3, Δημ. Στάδιο Καλλιθέας)
Τετάρτη 17 Ιανουαρίου
ΟΦΗ - Δόξα Δράμας (17:00 ΕΡΤ3, «Θ. Βαρδινογιάννης»)

Αθλητικά

ΕΠΟ: Σε ένα γύρο η Γ΄ Εθνική

ΕΠΟ

Η ΕΠΟ πήρε την οριστική απόφαση αναφορικά με τη συνέχεια του πρωταθλήματος της Γ Εθνικής, Αυτή είναι να συνεχιστεί με έναν γύρο, από την αγωνιστική που σταμάτησε το πρωτάθλημα το Νοέμβριο.

Μέχρι την Τετάρτη 3 Μαρτίου, οι ομάδες έχουν προθεσμία προκειμένου να δηλώσουν συμμετοχή στο πρωτάθλημα, διαφορετικά θα υποβιβαστούν από την κατηγορία, χωρίς κάποιο πρόστιμο ή κάποια ποινή. Η πλειοψηφία των Κρητικών ομάδων δεν επιθυμεί τη συνέχιση του πρωταθλήματος.

Οι αγώνες θα διεξάγονται κάθε Κυριακή απο 28/3 έως και 13/6 όταν και αναμένεται να ολοκληρωθεί ο 10ος όμιλος με συνεχόμενες αναμετρήσεις με μοναδική κενή Κυριακή στις 2 Μαΐου, λόγω Πάσχα.

Ουσιαστικά θα διεξαχθούν 11 αγωνιστικές και θα είναι οι 11 που απομένουν για τον 1ο γύρο του πρωταθλήματος.

Όλα αυτά ισχύουν μόνο εάν και εφόσον η Επιτροπή Λοιμωξιολόγων εγκρίνει την έναρξη των αναμετρήσεων για την Κυριακή 28 Μαρτίου καθώς σε διαφορετική περίπτωση το πρόγραμμα θα αναδιαμορφωθεί.

Οι αγωνιστικές που θα διεξαχθούν στον Κρητικό όμιλο σύμφωνα με το πλάνο της ΕΠΟ είναι οι παρακάτω: 

28/3/2021
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΙΕΡ.    v    ΑΡΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
ΠΟΑ    v    ΑΡΗΣ ΣΟΥΔΑΣ
ΗΡΟΔΟΤΟΣ    v    ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
ΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΣ    v    ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
ΔΑΜΑΣΤΑ    v    ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ
ΠΟΡΟΣ    v    ΑΟΑΝ
ΑΕ ΝΕΑΠΟΛΗ    v    ΑΛΜΥΡΟΣ
ΓΙΟΥΧΤΑΣ    v    ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ
4/4/2021
ΑΡΗΣ ΣΟΥΔΑΣ    v    ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΙΕΡ.
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ    v    ΑΡΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ    v    ΠΟΑ
ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ    v    ΗΡΟΔΟΤΟΣ
ΑΟΑΝ    v    ΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΣ
ΑΛΜΥΡΟΣ    v    ΔΑΜΑΣΤΑ
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ    v    ΠΟΡΟΣ
ΑΕ ΝΕΑΠΟΛΗ    v    ΓΙΟΥΧΤΑΣ
11/4/2021
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ    v    ΑΡΗΣ ΣΟΥΔΑΣ
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΙΕΡ.    v    ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
ΑΡΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ    v    ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ
ΠΟΑ    v    ΑΟΑΝ
ΗΡΟΔΟΤΟΣ    v    ΑΛΜΥΡΟΣ
ΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΣ    v    ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ
ΔΑΜΑΣΤΑ    v    ΑΕ ΝΕΑΠΟΛΗ
ΓΙΟΥΧΤΑΣ    v    ΠΟΡΟΣ
18/4/2021
ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ    v    ΑΡΗΣ ΣΟΥΔΑΣ
ΑΟΑΝ    v    ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΙΕΡ.
ΑΛΜΥΡΟΣ    v    ΑΡΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ    v    ΠΟΑ
ΑΕ ΝΕΑΠΟΛΗ    v    ΗΡΟΔΟΤΟΣ
ΠΟΡΟΣ    v    ΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΣ
ΔΑΜΑΣΤΑ    v    ΓΙΟΥΧΤΑΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ    v    ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
25/4/2021
ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ    v    ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ    v    ΑΟΑΝ
ΑΡΗΣ ΣΟΥΔΑΣ    v    ΑΛΜΥΡΟΣ
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΙΕΡ.    v    ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ
ΑΡΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ    v    ΑΕ ΝΕΑΠΟΛΗ
ΠΟΑ    v    ΠΟΡΟΣ
ΗΡΟΔΟΤΟΣ    v    ΔΑΜΑΣΤΑ
ΓΙΟΥΧΤΑΣ    v    ΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΣ
9/5/2021
ΑΟΑΝ    v    ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ
ΑΛΜΥΡΟΣ    v    ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ    v    ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
ΑΕ ΝΕΑΠΟΛΗ    v    ΑΡΗΣ ΣΟΥΔΑΣ
ΠΟΡΟΣ    v    ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΙΕΡ.
ΔΑΜΑΣΤΑ    v    ΑΡΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
ΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΣ    v    ΠΟΑ
ΗΡΟΔΟΤΟΣ    v    ΓΙΟΥΧΤΑΣ
16/5/2021
ΑΟΑΝ    v    ΑΛΜΥΡΟΣ
ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ    v    ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ    v    ΑΕ ΝΕΑΠΟΛΗ
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ    v    ΠΟΡΟΣ
ΑΡΗΣ ΣΟΥΔΑΣ    v    ΔΑΜΑΣΤΑ
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΙΕΡ.    v    ΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΣ
ΑΡΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ    v    ΗΡΟΔΟΤΟΣ
ΓΙΟΥΧΤΑΣ    v    ΠΟΑ
23/5/2021
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ    v    ΑΛΜΥΡΟΣ
ΑΕ ΝΕΑΠΟΛΗ    v    ΑΟΑΝ
ΠΟΡΟΣ    v    ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ
ΔΑΜΑΣΤΑ    v    ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
ΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΣ    v    ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
ΗΡΟΔΟΤΟΣ    v    ΑΡΗΣ ΣΟΥΔΑΣ
ΠΟΑ    v    ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΙΕΡ.
ΑΡΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ    v    ΓΙΟΥΧΤΑΣ
30/5/2021
ΓΙΟΥΧΤΑΣ    v    ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΙΕΡ.
ΑΡΗΣ ΣΟΥΔΑΣ    v    ΑΡΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ    v    ΠΟΑ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ    v    ΗΡΟΔΟΤΟΣ
ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ    v    ΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΣ
ΑΟΑΝ    v    ΔΑΜΑΣΤΑ
ΑΛΜΥΡΟΣ    v    ΠΟΡΟΣ
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ    v    ΑΕ ΝΕΑΠΟΛΗ
6/6/2021
ΠΟΡΟΣ    v    ΑΕ ΝΕΑΠΟΛΗ
ΔΑΜΑΣΤΑ    v    ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ
ΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΣ    v    ΑΛΜΥΡΟΣ
ΗΡΟΔΟΤΟΣ    v    ΑΟΑΝ
ΠΟΑ    v    ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ
ΑΡΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ    v    ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΙΕΡ.    v    ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
ΑΡΗΣ ΣΟΥΔΑΣ    v    ΓΙΟΥΧΤΑΣ
13/6/2021
ΠΟΡΟΣ    v    ΔΑΜΑΣΤΑ
ΑΕ ΝΕΑΠΟΛΗ    v    ΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΣ
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ    v    ΗΡΟΔΟΤΟΣ
ΑΛΜΥΡΟΣ    v    ΠΟΑ
ΑΟΑΝ    v    ΑΡΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ    v    ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΙΕΡ.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ    v    ΑΡΗΣ ΣΟΥΔΑΣ
ΓΙΟΥΧΤΑΣ    v    ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ

Βαθμολογία
1. ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 12 (11-2)
2. ΠΟΑ 9 (8-5)
3. ΑΟΑΝ 7 (9-8)
-. Αλμυρός 7 (14-7)
-. Δαμάστα 7 (8-4)
-. Ηρόδοτος 7 (5-3)
-. Αναγέννηση Ιεράπετρας 7 (11-8)
-. Πόρος 7 (4-3)
9. Παλαιόχωρα 6 (6-9)
-. Ρεθυμνιακός 6 (7-4)
11. Γιούχτας 5 (5-4)
12. Αρης Σούδας 4 (4-5)
13. Νεάπολη 3 (3-6)
-. Αστέρας Ρεθύμνου 3 (4-9)
15. Πλατανιάς 1 (1-10)
16. Αρης Ρεθύμνου 0 (1-11)

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

ΟΦΗ: Νοκ άουτ για 2 εβδομάδες ο Καστάνιος-με Σαρδινέρο στη Ριζούπολη

Αϊντχόφεν-Ολυμπιακός (25/2-22:00): Θέλει να «σφραγίσει» το εισιτήριο για τους «16»