Super League 2: Στην κορυφή ο Απόλλων, εύκολα 2-0 την Κέρκυρα (αποτελέσματα, βαθμολογία)

clock 19:16 | 02/12/2019

Ο Απόλλων Σμύρνης νίκησε 2-0 στην Κέρκυρα την τοπική ομάδα και επανήλθε στην κορυφή της βαθμολογίας της Super League 2, όπου βρέθηκε προσωρινά ο ΠΑΣ Γιάννινα.

Ένα ημίχρονο έφτανε στην ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου, η οποία με πρωταγωνιστή και σκόρερ τον Τομάς "καθάρισε" την Κέρκυρα. Στο 16' ο Τομάς ευστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι (χέρι του Ζερβόπουλου σε σέντρα του Παυλίδη), ενώ στο 42' ο ίδιος παίκτης έδωσε έτοιμο γκολ στον Καραγκούνη, ο οποίος με άψογο πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 0-2. Οι φιλοξενούμενοι έχασαν ευκαιρίες και στο δεύτερο ημίχρονο να αυξήσουν τον δείκτη του σκορ, με αποκορύφωμα το δοκάρι του Βάρκα στο 52'.

Η Κέρκυρα, στο ντεμπούτο του Μπολάνο στην τεχνική της ηγεσία, δεν κατάφερε να διεκδικήσει κάτι καλύτερο και παρέμεινε στον πάτο της βαθμολογίας.

Το πρόγραμμα της 7ης αγωνιστικής:

Παρασκευή (29/11)

Εργοτέλης – Παναχαϊκή ....................2-1 (17' Ροβίθης, 28' Κουατέγκ - 42' Μωραΐτης)

Σάββατο (30/11)

Χανιά – Απόλλων Λάρισας ................1-2 (45' Κάσσος - 86' Λίταινας, 90+2' Τασιούλης)

Κυριακή (1/12)

Δόξα Δράμας – Λεβαδειακός........... 0-0

Α.Ε. Καραϊσκάκης – Απόλλων Π........ 2-1 (73′ Κυβελίδης, 77′ Κούστα – 45′ Κοντοές)

ΠΑΣ Γιάννινα – Πλατανιάς ...............2-0 (64' Φάμπρι, 76' Παμλίδης)