Super League 2: Πρώτη νίκη της Επισκοπής - Ήττα για ΑΕΛ στο Αλκαζάρ (βίντεο)

ΕΠΙΣΚΟΠΗ
 clock 16:55 | 11/03/2023

Μία σημαντική νίκη στη μάχη που δίνει για τη σωτηρία της πήρε η Επισκοπή. Οι Ρεθυμνιώτες επικράτησαν 1-0 της ΑΕΚ Β' για την 14η αγωνιστική του β' ομίλου της Super League 2.

Το σκορ άνοιξε στο 49ο λεπτό ο Κούτσιας με σουτ, ενώ δύο λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι είχαν νέα καλή στιγμή με τον Αμπαφού, του οποίου η προσπάθεια σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.

Η Επισκοπή έφτασε τους πέντε βαθμούς και είναι στην 12η θέση. Στην 10η θέση με 11 πόντους η Ένωση.

Επισκοπή: Ψαρράς, Νταμπίζας, Κεφαλάς, Πολίτης, Αραμπατζής, Αμπαφού, Κούτσιας, Σκεντεράι, Σταθόπουλος, Βουκελάτος, Παπαδόπουλος.

ΑΕΚ Β': Χατζηεμμανουήλ, Σταμούλης, Ραντόνια, Λάτσι, Παρράς, Ρουκουνάκης, Λέλεκας, Σκόνδρας, Κορομηλάς, Γκολφίνος, Κοσίδης.

Η Παναχαϊκή πήρε ένα σημαντικό τρίποντο στην επανέναρξη της Super League 2. Οι Αχαιοί επικράτησαν 2-1 του Ολυμπιακού Β' για την 14η αγωνιστική του Β' ομίλου.

Πρωταγωνιστής για την Παναχαϊκή ήταν ο Λινάρδος, ο οποίος με σουτ άνοιξε το σκορ στο 21'. Στο 64ο λεπτό εκτέλεσε πέναλτι, ο Στουρνάρας απέκρουσε σε πρώτη φάση, για να κάνει το 2-0 ο Λινάρδος. Οι ερυθρόλευκοι μείωσαν στο 75' με τον Κωστή.

15. ΠΑΟ Ρουφ 0

*Στην ΠΑΕ Ολυμπιακός Β έχουν αφαιρεθεί δέκα (10) βαθμοί κατόπιν αποφάσεων του Μονομελούς Πειθαρχικού Οργάνου της SL2

Ήττα για ΑΕΛ στο Αλκαζάρ

Η Αναγέννηση Καρδίτσας πήρε το θεσσαλικό ντέρμπι κόντρα στην ΑΕΛ στο Αλκαζάρ για τη 14η αγωνιστική του Α' ομίλου της Super League 2, καθώς επικράτησε 1-0 χάρη στο εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Κοζορώνη στο 68ο λεπτό. Αυτή είναι η πρώτη νίκη της ομάδας της Καρδίτσας στην έδρα των βυσσίνι, καθώς στα προηγούμενα δώδεκα ματς η ΑΕΛ νίκησε έξι παιχνίδια και τα άλλα έξι έληξαν ισόπαλα.

15. Απόλλων Λάρισας 4*

*Αφαιρούνται έξι (6) βαθμοί από την ΠΑΕ Απόλλων Λάρισας κατόπιν απόφασης του Διαιτητικού Δικαστηρίου της ΕΠΟ

ΟΦΗ: Για το 5ο φετινό διπλό στη Λιβαδειά - Η αποστολή

Σκοποβολή: Πρωταθλήτρια Ευρώπης η Κορακάκη - Προκρίθηκε στους Ολυμπιακούς Αγώνες η Μόσχη