Premier League:Νίκη με ηγέτη τον Αγκουέρο η Σίτι στο Μπόρνμουθ

clock 18:20 | 25/08/2019

Σέρχιο Αγκουέρο είχε κέφια και με δυο δικά του γκολ οδήγησε τη Mάντσεστερ Σίτι στη δεύτερη νίκη της στην Premier League, 3-1 την Μπόρνμουθ στο «Vitality Stadium».
Ο Αργεντινός φόρ σκόραρε στο 15΄με κοντινό σουτ και διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 64΄με παρόμοιο τρόπο. Ενδιάμεσα είχε σκοράρει για τη Σίτι ο Στέρλινγκ (41΄).
Η Μπόρνμουθ προσπάθησε να κοντράρει τους πρωταθλητές, μείωσε με απίθανο φάουλ του Γουίλσον στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου αλλά μέχρι εκεί...
Με τη σημερινή 400 συμμετοχές στην Premier League συμπλήρωσε ο Νταβίντ Σίλβα, ενώ ο Κέβιν Ντε Μπρόινε έφτασε τις 50 ασίστ σε μόλις 123 συμμετοχές