Μπάσκετ: Δεν τα κατάφερε με τον Πρωτέα ο ΟΦΗ

clock 20:44 | 24/11/2019

Δεν κατάφερε να δώσει συνέχεια στις καλές εμφανίσεις του ο ΟΦΗ γνωρίζοντας εκτός έδρας ήττα από τον Πρωτέα Βούλας με σκορ 61-49 για την 8η αγωνιστική της Β’ Εθνικής μπάσκετ.

Το παιχνίδι κινήθηκε σε ρηχά νερά παραγωγικά και για τις δύο ομάδες στο πρώτο δεκάλεπτο με το επί μέρους σκορ να είναι μόλις 12-7. Το ημίχρονο τελείωσε με τον Πρωτέα να διατηρεί μεν προβάδισμα, ισχνό δε (26-23).

Στην τρίτη περίοδο, ο Πρωτέας κατάφερε να ανοίξει τη διαφορά, βρίσκοντας διαδρόμους στο τρανζίσιον και με τον ΟΦΗ να παραμένει άστοχος, η διαφορά έφτασε στο τέλος του δεκαλέπτου στους 12 πόντους (45-33).

Στην πραγματικότητα οι παίκτες του Πρωτέα κατάφεραν να συντηρήσουν εύκολα τη διαφορά που έχτισαν μέχρι εκείνο το σημείο, πετυχαίνοτας τη νίκη απέναντι στον ΟΦΗ.

Τα δεκάλεπτα: 12-7, 26-23, 45-33, 61-49

Πρωτέας Βούλας (Ταυρόπουλος): Παπαπέτρου 4, Μόρφης, Πολιτόπουλος 8 (2), Πετς 12 (1), Ματσάγγος 2, Παναγιωτίδης 10 (2), Σκουλούδης 4, Φιλίππου Α. 2, Δενδρινός 10, Κυριλής 9 (1), Φιλιππου Χ.

ΟΦΗ (Ράλλης): Τζατζόγλου 5 (1), Μπουρμάρης 1, Καραδολάμης 8, Πάλλης 2, Λιανός 13 (2), Αγαπιάδης 14 (2), Καραθωμάς 2, Κριθινάκης 4 (1).