Ήττα στην Ελευσίνα για τον ΟΦΗ

clock 19:45 | 29/02/2020

Ο ΟΦΗ δεν τα κατάφερε στην Ελευσίνα γνωρίζοντας την ήττα με 74-66 απέναντι στην ομώνυμη ομάδα, στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β Εθνικής μπάσκετ.. Οι Ηρακλειώτες αν και βρέθηκαν μπροστά στο πρώτο δεκάλεπτο (21-16), ο Πανελευσινιακός πλησίασε και εν τέλει προσπέρασε μέχρι το ημίχρονο. Στο δεύτερο μισό παρα τις προσπάθειες των παικτών του Βασίλη Ράλλη, οι γηπεδούχοι κράτησαν το προβάδισμα και εν τέλει πανηγύρισαν την νίκη στο +8 (74-66). Θετικό για τον ΟΦΗ είναι ότι κατάφερε να κρατήσει τη διαφορά των 15 πόντων του πρώτου μεταξύ τους παιχνιδιού και έτσι σε περίπτωση ισοβαθμίας να πλασαριστεί σε υψηλότερη θέση από το σύνολο των Καραχάλιο και Βούλγαρη.