Ισόπαλο χωρίς τέρματα το Απόλλων Πόντου- Σπάρτη

clock 18:16 | 04/11/2017

Ο Απόλλων Πόντου είχε την κυριαρχία, αλλά η Σπάρτη κατάφερε να αποδράσει με το 0-0 από την Καλαμαριά στη 2η αγωνιστική της Football League.

Στο 13’ το πλασέ του Μπαρέττα πέρασε άουτ, ενώ λίγο πριν το φινάλε του ημιχρόνου ο ίδιος αστόχησε σε μακρινό σουτ, μετά από λάθος της άμυνας του Απόλλωνα. Αντίστοιχα και στο δεύτερο ημίχρονο, η κυριαρχία των Ποντίων δεν έφερε αποτελέσματα, με τον Μπαρέττα ξανά να απειλεί στο τελευταίο λεπτό, όμως ο Καλογεράκης μπλόκαρε το σουτ του.

Απόλλων Πόντου (Καλαϊτζίδης): Καλογεράκης, Αμαραντίδης, Γεωργιάδης, Καπίας, Σαμαράς, Μπρίτο (73’ Ντούνγκα), Συμελίδης (80’ Μιλοσάβλιεφ), Ν’ Λουντούλου, Καλαϊτζίδης (66’ Καλογέρης), Βεργώνης, Χασομέρης.

ΑΕ Σπάρτη (Τζαναβάρας): Γιακουμής, Ζουλιώτης (75’ Γραικός), Παναγιώτου, Νιάρος, Μάγκας, Βοσνακίδης, Οικονομόπουλος, Τριανταφυλλάκος (83? Σάββα), Μπαρέττας, Ράντι (42’ Γουόρντεν), Ράνος.