Γκουλής: "Κυριαρχήσαμε στο δεύτερο ημίχρονο"

clock 18:56 | 01/11/2015

Ο ΟΦΗ άξιζε τη νίκη στη Ρόδο κόντρα στον Ιαλυσό, ανέφερε ο Νίκος Γκουλής μετά τη λήξη του αγώνα (0-0).

Ο τεχνικός του ΟΦΗ στάθηκε στις χαμένες ευκαιρίες του δευτέρου ημιχρόνου, όπου ο ΟΦΗ μπορούσε να σκοράρει και να πάρει τη νίκη.

Ο Νίκος Γκουλής ανέφερε χαρακτηριστικά ότι «είχαμε να αντιμετωπίσουμε μια ομάδα που ήταν πρώτη στη βαθμολογία. Στα πρώτα δέκα λεπτά της αναμέτρησης, οι δυο ομάδες ειχαν απο μια ευκαιρία. Μετά έγινε ισορροπημένο παιχνίδι, μέχρι τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο ήμασταν κυρίαρχοι και έπρεπε να σκοράρουμε. Έτσι είναι όμως το ποδόσφαιρο. Είμαι στεναχωρημένος με κάποια πράγματα που είδα και αυτό δεν αφορά στον Ιαλυσό. Καλή συνέχεια και τον κ. Μίχο και τον Ιαλυσό.Συνεχίζουμε με ταπεινότητα αλλά και μεγάλη αισιοδοξία.
Έχουμε ανάμικτα συναισθήματα απο το παιχνίδι. Στο δεύτερο ημίχρονο, μπορούσαμε να σκοράρουμε,αλλά έτσι είναι το ποδόσφαιρο.Ο Ιαλυσός είναι μια ομάδα με ενθουσιασμό και προσπαθεί να παίξει ποδόσφαιρο. Είναι πρώτος στη βαθμολογία. Σεβόμαστε κάθε αντίπαλο, αλλά έχουμε πίστη στην ομάδα μας.Χρειαζόμαστε μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα. Στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε ευκαιρίες να σκοράρουμε. Στο πρώτο ημίχρονο ο Κασμερίδης ήταν θεατής».