Φιλική ισοπαλία του Πλατανιά με Απόλλωνα στη Βουλγαρία

clock 09:46 | 24/07/2017

Χωρίς νικητή έληξε το φιλικό του Πλατανιά με τον Απόλλωνα Σμύρνης στο Πράβετς της Βουλγαρίας.

Οι δύο ομάδες έμειναν στο 1-1, με τους Χανιώτες να προηγούνται στο σκορ και την ελαφρά ταξιαρχία να απαντά στην εκπνοή!

Η αθηναϊκή ομάδα παρουσίασε καλύτερη εικόνα στο πρώτο 45λεπτο, ωστόσο δεν κατάφερε να μετουσιώσει σε γκολ τις 2-3 καλές στιγμές που είχε σε αυτό το κομμάτι του παιχνιδιού.

Στην επανάληψη, οι Κρητικοί ανέβασαν ρυθμούς και τελικώς στο 60’ άνοιξαν το σκορ με κεφαλιά του νεοαποκτηθέντα Γκρζέλτσακ.
Πέντε λεπτά αργότερα, μάλιστα, είχαν την ευκαιρία να «σφραγίσουν» τη νίκη τους, ωστόσο ο Ταΐρης απέκρουσε την εκτέλεση πέναλτι του Γιορέντε (μετά από χέρι του Παπάζογλου).

Μπορεί στο 88’ ο Καστιγέχος να αστόχησε από πλεονεκτική θέση για την ισοφάριση, ωστόσο πήρε το αίμα του πίσω στην εκπνοή της αναμέτρησης, όταν με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 1-1, ανοίγοντας λογαριασμό με την κυανόλευκη φανέλα.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: Τσόβιτς (46’ Ταΐρης), Κοντοές, Ντάσιος (60’ Αγγελόπουλος), Παπάζογλου (80’ Κατσάρας), Μπαρτολίνι (65΄Βαφέας), Βαλλιάνος (70’ Αναστασίου), Κονέ (46’ Μπαμπιάρζ), Καλλέργης (46’ Σιατραβάνης), Αλμπάνης (46’ Μενδρινός), Μάατσι (70’ Καστιγέχος), Ελ Μπιάρζ (60’ Κούρος).

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ: Ομπερχάουζερ, Ντικαμονά, Πριντέτα, Βάντερσον, Πλιάτσικας, Κρος, Αγγελόπουλος, Πατράλης, Σινγκ, Ενσικουλού και Παπανικολάου. Στο δεύτερο μέρος έπαιξαν οι: Κοκκαλάς, Γιορέντε, Καρυπίδης, Στάθης, Ντικαμονά (75’ Σάαντος), Ζίκο, Στανισάβλιεβιτς, Ντεβέσα, Σκουλουδάκης (80΄ Αμπντούλ), Στάμου, Γκρζέλτσακ.