Ευρώπη: Τα γκολ της πρεμιέρας σε Αγγλία, Γερμανία, Ισπανία και Γαλλία (vid)

Μπαγερν
 clock 12:42 | 14/08/2021

Ξεκίνησαν την Παρασκευή (14/8) τα πρωταθλήματα Αγγλίας, Γερμανίας, Ισπανίας και Γαλλίας.

Η Μπάγερν Μονάχου δεν ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο τις υποχρεώσεις της για τη νέα αγωνιστική περίοδο. Οι Βαυαροί έμειναν στο 1-1 εκτός έδρας με τη Γκλάντμπαχ και μπήκαν στο νέο πρωτάθλημα χάνοντας δύο βαθμούς.

Με το αριστερό ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στη φετινή Premier League η Άρσεναλ καθώς γνώρισε την ήττα στην έδρα της Μπρέντφορντ με 2-0. Στο 22ο λεπτό ο Σέρχι Κάνιος με δυνατό σουτ έβαλε σε θέση οδηγού τους γηπεδούχους.

Το δεύτερο γκολ των νικητών ήρθε στο 73ο λεπτό από τον Κρίστιαν Νόργκααρντ.

Ένα γκολ ήταν αρκετό για να ξεπεράσει το εμπόδιο της Χετάφε η Βαλένθια στην έδρα της για την πρώτη αγωνιστική της La Liga.

Αν και στο 3ο λεπτό ο Σανμαρτίν αποβλήθηκε, οι «νυχτερίδες» κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ. Το μοναδικό γκολ του αγώνα πέτυχε ο Σολέρ με εκτέλεση πέναλτι στο 11ο λεπτό.

Ένα πέναλτι του Μόφι ήταν αρκετό για τη Λοριάν προκειμένου να πετύχει την πρώτη της νίκη στο νέο πρωτάθλημα επικρατώντας με 1-0 της Μονακό. Οι γηπεδούχοι πήραν τους τρεις βαθμούς στο δεύτερο ματς της νέας αγωνιστικής περιόδου και έβαλαν τέλος σε μία αρνητική παράδοση 11 ετών που τους ήθελε να μην μπορούν να νικήσουν την ομάδα από το Πριγκιπάτο

ΟΦΗ: Υπέγραψε για 2 χρόνια ο Φελίπε Γκαγιέγος

NBA Summer League: Ήττα των Μπακς με εξαιρετικό τον Καλαϊτζάκη (video)