Εργοτέλης-Ιωνικός 0-1: Οι "κιτρινόμαυροι"τα δοκάρια, οι φιλοξενούμενοι τη νίκη στο Παγκρήτιο

clock 18:15 | 17/01/2021

Με δύο ακόμη αγώνες που έγιναν σήμερα ολοκληρώθηκε η πρεμιέρα του πρωταθλήματος ποδοσφαίρου της Super League 2, που ξεκίνησε το Σάββατο με καθυστέρηση τριών μηνών. Στο Παγκρήτιο Στάδιο, ο Ιωνικός με κεφαλιά του Κάστρο στο 6΄ πήρε τη νίκη από τον γηπεδούχο Εργοτέλη, ο οποίος είχε δύο δοκάρια, με τους Σερβιλάκη και Μπουτσάκη.

Εργοτέλης (Γιάννης Ταουσιάνης): Κατσιμήτρος, Σερβιλάκης (Σερβιλάκης 80'), Neral (Kacurri 70') Μπάτζιος, Πεϊος, Τσέλιος, Μαζουλουξης, Appi (Μπουτσάκης 70') Πατρινός (Conraad 62'), Μανουσάκης, Κωστανάσιος (Bote 80')

Ιωνικός (Δημήτρης Σπανός): Αναγνωστόπουλος, Omar, Μουστάκης, Κύργιας, Φουρλάνος, Κόρμπος, Γκοτσούλιας, Brito (Ματσούκας 59', Tientcheu 90')Μάναλης, Role, Castro

Στο AEL FC Arena, Απόλλωνας Λάρισας και Ξάνθη μοιράστηκαν, μετά από ένα δραματικό σε εξέλιξη αγώνα το βαθμό της ισοπαλίας (1-1). Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τέρμα του Μπριλάντε στο 16΄, αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων με αυτογκόλ του Γιούρμαν.