ΒΟΛΕΙ: Επέστρεψε στον… θρόνο της η ΓΕΗ

γεη
 clock 13:48 | 14/02/2022

Η ΓΕ Ηρακλείου επέστρεψε στον… θρόνο της στο πρωτάθλημα Κοριτσιών Κ21 (Νεάνιδες) της ΕΣΠΕΚ, επικρατώντας και στον δεύτερο τελικό του ΟΦΗ.

Επειτα από το 3-1 του πρώτου αγώνα στο κλειστό ΒΑΚ η ΓΕΗ νίκησε με 3-0 και στο Λίντο κατακτώντας το πρωτάθλημα Κρήτης, που σημαίνει και πρόκριση στη Β’ φάση του πανελληνίου πρωταθλήματος. Επειτα από την περσινή κατάκτηση του Κύδωνα η ΓΕΗ επιστρέφει στις “κούπες” στην κατηγορία νεανίδων.

Ο δεύτερος τελικός ήταν όπως και ο πρώτος συναρπαστικός, με τη ΓΕΗ να φτάνει στη νίκη έπειτα από σκληρή μάχη με 25-23, 25-21 και 27-25.

Παράταση στην… αγωνία υπάρχει στο πρωτάθλημα Αγοριών Κ20 (Εφηβοι) της ΕΣΠΕΚ έπειτα από τον δεύτερο τελικό και τη νίκη της ΓΕΗ.  Η ομάδα του Ηρακλείου ισοφάρισε τη σειρά με το Αρκάδι, επικρατώντας με 3-0 σετ (25-18, 25-18, 25-21), μία εβδομάδα μετά από την ήττα με 3-0 στο κλειστό “Μελίνα Μερκούρη” του Ρεθύμνου.  Οι δυο ομάδες θα λύσουν οριστικά τις… διαφορές τους στο Ρέθυμνο και τον 3ο τελικό.

Μερική άρση των μέτρων στα γήπεδα-Πληρότητα άνω του 50% εισηγείται η κυβέρνηση

Ηρόδοτος: Κοντά σε συμφωνία με τον Ντιέγκο Καπέλ που έχει κατακτήσει δυο Europa League!